Qo’qon davlat pedagogika institutiga xususiy tashabbuskor « THE BEST SERVIS » oilaviy korxonasi tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Farg’ona viloyati, Qo’qon shahar, Movaraunnaxr ko‘chasi 47-uy manzildagi Qo’qon davlat pedagogika instituti (0.3 gektar) yer maydonida 400 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Qo’qon davlat pedagogika instituti tomonidan joriy yilning 5-aprelida tasdiqlangan.
Qo’qon davlat pedagogika instituti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlashni rejalashtirilgan.
- Qo’qon davlat pedagogika instituti manzili: 712000 Farg’ona viloyati, Qo’qon shahar, Movaraunnaxr ko‘chasi 47-uy, e-mail: kspi_info@edu.uz, veb-sayt: info@kspi.uz

Указом Президента Республики Узбекистан от 8 октября 2019 года № ПФ-5847 «Об утверждении Концепции развития системы высшего образования Республики Узбекистан до 2030 года» и Постановление Кабинета Министров от 9 сентября 2021 года № 563 «О мерах по повышению уровня обеспеченности студенческим жильем в высших учебных заведениях» предусматрено ускорение развития материально-технической базы высших учебных заведений на основе государственно-частного партнерства и строительство студенческого жилья.
В Кокандский государственный педагогический институт поступило инициативное предложение, включающее концепцию проекта, от частного предпринимателя семейним бизнес «THE BEST SERVIS». Данный проект предусматривает строительство и организацию деятельности студенческого общежития на 400 мест на земельном участке Кокандский государственный педагогический института (0,3 га) по адресу: Ферганский область, город Кокан, ул. Моварауннахр, дом 47.
В соответствии с постановлением № 259 от 26 апреля концепция данного проекта была утверждена Кокандский государственный педагогический института 5-апреля текущего года.
Планируется обеспечить студентов Кокандский государственный педагогический института современным комфортабельным жильем.
- Кокандский государственный педагогический института адрес: 712000 Ферганский область, город Коканд, ул. Моварауннахр, дом 47, e-mail: kspi_info@edu.uz, веб-сайт: https://www.kspi.uz,