Qo’qon davlat pedagogika institutiga xususiy tashabbuskor « THE BEST SERVIS » oilaviy korxonasi tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Farg’ona viloyati, Qo’qon shahar, Movaraunnaxr ko‘chasi 47-uy manzildagi Qo’qon davlat pedagogika instituti (0.3 gektar) yer maydonida 400 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Qo’qon davlat pedagogika instituti tomonidan joriy yilning 5-aprelida tasdiqlangan.
Qo’qon davlat pedagogika instituti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlashni rejalashtirilgan.
- Qo’qon davlat pedagogika instituti manzili: 712000 Farg’ona viloyati, Qo’qon shahar, Movaraunnaxr ko‘chasi 47-uy, e-mail: kspi_info@edu.uz, veb-sayt: info@kspi.uz

The Kokand State Pedagogical Institute was offered an initiative proposal by the private initiative ” THE BEST SERVIS ” family business, including a project concept. In this project, it is planned to organize the construction and activities of the Kokand State Pedagogical Institute at 47 Maveranahr Street, Kokand city, and Fergana region (0.3 hectares), the building of the student residence, designed for 400 places on the land.
Decree of the president of the Republic of Uzbekistan on measures to ensure more effective organization of the process of acquisition of rights over land parcels and other immovable property as part of the South Caucasus pipeline expansion project more.
In accordance with the decision № 259 of 26 April, the concept of this project was approved by the Andijan State University in march of this year.
It is planned to provide students of Kokand State Pedagogical Institute with modern comfortable accommodation.