Oʼzbekiston Respublikasining 2019 yil 10 maydagi “Davlat-xususiy sheriklik toʼgʼrisida»gi OʼRQ-537-son Qonuni, Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish toʼgʼrisida”gi 259-sonli qaroriga asosan “ZIYO NUR MUSAFFO FARM” masʼuliyati cheklangan jamiyat tomonidan Farg‘ona viloyati, Oltiariq tumani, Azimobod MFY, Baxt ko‘chasida joylashgan “Azimobod” madaniyat markazini davlat-xususiy sheriklik asosida rekostruksiya qilish va foydalanish bo‘yicha tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha kontseptsiyasi taqdim etilgan.
Mazkur loyiha, Farg‘ona viloyati, Oltiariq tumani, Azimobod MFY, Baxt ko‘chasida joylashgan “Azimobod” madaniyat markazida zamonaviy to‘garaklar o‘quv kurslari, madaniy marosimlar o‘tkazish zali hamda maishiy va madaniy xizmatlarini ko‘rsatish rejalashtirilgan.
Tenderda qatnashish uchun tadbirkorlar tomonidan qiziqish bildirish uchun soʼrov va tendr takliflarini 2022 yil 25-iyuniga kuniga qadar Toshkent vaqti bilan 18.00 gacha topshirilishi kerak.

В соответствии с Законом Республики Узбекистан за № ЗРУ-537 от 10 мая 2019 года «О государственно-частном партнерстве», Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 26 апреля 2020 года № 259 «О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства», обществом с ограниченной ответственностью “ZIYO NUR MUSAFFO FARM” представило инициативное предложение по реконструкции и эксплуатации на основе государственно-частного партнерства, включая концепцию проекта Культурного центра “Азимобод” расположенного по адресу с.Азимобод, Алтыарыкский район, Ферганская область.
В рамках данного проекта в культурном центре “Азимобод”, расположенном по адресу: Ферганская область, Алтыарыкский район, улица Бахта, запланированы учебные курсы современных кружков, зал для проведения культурных церемоний, а также оказание бытовых и культурных услуг.
Запрос на выражение заинтересованности претендентов в участии в тендере и тендерное предложение необходимо подать до 25 июня 2022 года до 18.00 по ташкентскому времени.