DXSh asosida Xorazm viloyati, Urganch tumanida tibbiyot markazini tashkil qilish bo‘yicha loyiha konsepsiyasi
O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 2018-yil 11-oktyabrdagi PF-5552-son «Davlat mulki obyektlarini va yer uchastkalariga bo’lgan huquqlarni tadbirkorlik sub’yektlariga sotish tartibini soddalashtirish bo’yicha qo’shimcha chora-tadbirlar to’g’risidagi» Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida, bo’sh turgan sog’liqni saqlash ob’yektida, xususan Xorazm viloyati, Urganch tumani tibbiyot birlashmasining sobiq «G’alaba» QVP binosida davlat-xususiy sheriklik asosida tibbiyot markazini tashkil qilish rejalashitirilmoqda.
Loyihaning asosiy maqsadi – zamonaviy tibbiy asbob-uskunalar harid qilish orqali aholiga ko’rsatiladigan tibbiy xizmatlar sifatini oshirish, buning natijasida bemorlarning o’rtacha umr ko’rish davomiyligini uzaytirishga ko’maklashishdan iborat.

Концепция проекта по созданию медицинского центра в Ургенчском районе Хорезмской области
Указ Президента Республики Узбекистан от 11 октября 2018 года N УП-5552 «О дополнительных мерах по упрощению порядка продажи государственного имущества и земельных участков хозяйствующим субъектам» Чтобы обеспечить его реализацию, планируется создать центр государственно-частного партнерства в пустующем медицинском учреждении, включая бывший сельский медицинский центр Галаба в Ургенчском районе Хорезмской области.
Основной целью проекта является повышение качества медицинских услуг, предоставляемых населению, путем приобретения современного медицинского оборудования, что способствует увеличению продолжительности жизни пациентов.