O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi tomonidan 2021 yilda amalga oshirilgan davlat-xususiy sheriklik loyihalari yuzasidan HISOBOT
Agentlik tomonidan tegishli vazirlik va idoralar bilan bigalikda 2021 yil davomida jami 183 ta davlat-xususiy sheriklik (DXSh) loyihalari bo‘yicha, jumladan energetika sohasida 5 ta, kommunal xizmatlar sohasida 2 ta, transport sohasida 1 ta, sog‘liqni saqlash sohasida 19 ta, suv xo‘jaligi sohasida 97 ta, ekologiya sohasida 28 ta, ta’lim sohasida 6 ta, hunarmandchilik sanoati sohasida 13 ta, madaniyat sohasida 8 ta hamda sport, qishloq xo‘jaligi, axborot texnologiyalari va xuquqni muxofaza qilish sohalarida 1 tadan, ya’ni umumiy qiymati 2,6 mlrd. AQSh dollaridan ortiq bo‘lgan loyihalar ustida ishlar olib borildi.
- DXSh to‘g‘risidagi bitimi imzolangan loyihalar soni – 160 ta;
- DXSh to‘g‘risidagi bitimi imzolanish arafasida bo‘lgan loyihalar soni – 4 ta;
• Tender bosqichida bo‘lgan loyihalar soni – 19 ta;
Ushbu loyihalarni sohalar kesimida tahlil qilinganda:
2021 yil davomida energetika sohasida 5 ta loyihalar bo‘yicha ishlar olib borilgan bo‘lib, quyidagi 1 ta loyiha bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan:
– Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tumanida 100 MVt shamol elektr stantsiyasini qurish (Evropa taraqqiyot va tiklanish banki ko‘magida) (loyiha qiymati – 108 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 25 yil; tender g‘olibi taklifidan kelib chiqib aniqlanadi).
Bundan tashqari, Xalqaro moliya korporatsiyasi ko‘magida 3 ta va Osiyo taraqqiyot banki ko‘magida 1 ta amalga oshirilayotgan DXSh loyihalari bo‘yicha tender savdolari davom etmoqda:
– Buxoro viloyati Olot tumanida 250 MVt quvvatga ega quyosh foto elektr stantsiyasini qurish (loyiha qiymati – 213 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 25 yil);
– Xorazm viloyati Xozarasp tumanida 100 MVt quvvatga ega quyosh foto elektr stantsiyasini qurish (loyiha qiymati – 61 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 25 yil);
– Namangan viloyati Pop tumanida 150 MVt quvvatga ega quyosh foto elektr stantsiyasini qurish (loyiha qiymati – 92 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 25 yil);
– Qashqadaryo viloyati G‘uzor tumanida 300 MVt quvvatga ega quyosh foto elektr stantsiyasini qurish (loyiha qiymati – 210 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 25 yil).
2022-2026 yillar davomida energetika sohasida amalga oshirilishi rejalashtirilgan 9 ta loyihalar bo‘yicha hujjatlar tayyorlash va o‘rganish ishlari davom etmoqda:
– Qoraqalpog‘iston Respublikasida 200 Mvt Shamol elektr stantsiyasini qurish (EBRD Wind II);
– Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda 700 Mvt Shamol elektr stantsiyasini qurish (EBRD Wind III);
– Hududlara “Toyota Tsusho” Corp. bilan hamkorlikda 500 MVt shamol elektr stantsiyasini qurish (240-720 saqlash batareyalari bilan);
– Qashqadaryo viloyatida (Muborak yoki Ko‘kdumaloq tumanida) 300 MVt quyosh fotoelektr stantsiyasini qurish;
– Toshkent shahridagi 4 ta issiqlik elektr stantsiyalarni modernizatsiya qilish va kogeneratsion texnologiyalarni joriy etish (1-bosqich);
– Toshkent shahridagi issiqlik elektr stantsiyalarni modernizatsiya qilish va kogeneratsion texnologiyalarni joriy etish (2-bosqich);
– Jizzax viloyati gaz ta’minoti tizimini modernizatsiya qilish;
– Toshkent shahar gaz ta’minoti tizimini boshqaruvga topshirish;
– Toshkent shahar elektr energiyasi taqsimot tarmog‘ini boshqaruvga topshirish.
Kommunal xizmat ko‘rsatish sohasi:
2021 yil davomida kommunal xizmat ko‘rsatish sohasida 2 ta DXSh loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha ishlar olib borilgan.
Jumladan, 1 ta loyiha bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan:
– Osiyo taraqqiyot banki ko‘magida Toshkent shahri issiqlik ta’minoti tizimlarini modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasi (loyiha qiymati – 1,4 mln. evro; loyiha muddati – 30 yil) bo‘yicha xususiy tashabbuskor – Frantsiyaning “Veolia” kompaniyasi bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar olib borildi hamda DXSh bitimi 30.09.2021 da imzolandi;
Bundan tashqari yana 1 ta loyihani amalga oshirish bo‘yicha ishlar olib borilmoqda va bugungi kun holatiga ko‘ra ushbu loyiha tenderining g‘olibi aniqlangan va bitim imzolanish arafasida:
– Namangan shahar kanalizatsiya tozalash inshootini modernizatsiya qilish DXSh loyihasi(loyiha qiymati – 90 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 25 yil; tender g‘olibi – Metito komnaniyasi).
2022-2026 yillar davomida kommunal xizmatlar ko‘rsatish sohasida amalga oshirilishi rejalashtirilgan 4 ta loyihalar bo‘yicha hujjatlar tayyorlash va o‘rganish ishlari davom etmoqda:
– Toshkent shahar oqova tozalash inshootini davlat-xususiy sheriklik asosida modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish;
– Kashkadaryo viloyati Dexkonobod tumanida ichimlik suvi inshootlari xamda tarmoqlar kurish va ichimlik suvi sifatini yaxshilash;
– Qarshi shahri suv oqova kanalizatsiya tizimini qurish;
– Jizzax va Buxoro viloyatlarida issiqlik ta’minoti tiziminim davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida modernizatsiya qilish.
2021 yil davomida transport sohasida 1 ta yirik davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga bo‘yicha ishlar olib borilgan bo‘lib, ushbu loyiha bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan:
– Samarqand xalqaro aeroportini modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasi (loyiha qiymati – 82,8 mln. AQSh dollari; loyiha muddati – 20 yil). Loyiha kontseptsiyasi O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi tomonidan 2021 yil 2 avgust kuni tasdiqlangan. DXSh to‘g‘risidagi bitim 23.09.2021 da imzolandi.
Shuningdek, 2022-2026 yillar davomida transport sohasida amalga oshirilishi rejalashtirilgan 4 ta loyihalar bo‘yicha hujjatlar tayyorlash va o‘rganish ishlari davom etmoqda:
– Toshkent-Andijon pullik avtomobil yo‘lini qurish:
Mazkur loyiha bo‘yicha dastlabki texnik-iqtisodiy asoslash (DTIA) xujjati Jahon banki tomonidan ishlab chiqilgan va Hukumatga taqdim etilgan. Hozirgi vaqtda Jahon banki tomonidan loyihaning investitsiyadan oldingi tadqiqoti Texnik-iqtisodiy asoslash (TIA) hujjatini ishlab chiqish chiqish uchun xalqaro maslahatchilarni (konsultantlarni) jalb qilish bo‘yicha ishlar boshlangani haqida ma’lum qilindi.
– Toshkent-Samarqand pullik avtomobil yo‘lini qurish:
ETTB Avstriyaning ILF Consulting Engineers kompaniyasi bilan birgalikda loyihaning dastlabki texnik-iqtisodiy asoslash xujjatini ishlab chiqib 2021 yil 1 iyulda taqdim etishdi. Mazkur xujjat tegishli vazirlik va idoralar tomonidan o‘rganib chiqilmoqda. Keyingi bosqich: to‘liq Texnik-iqtisodiy asoslash hujjatini ishlab chiqish.
– Samarqand va Shahrisabz shaharlari orasidagi 66 kmlik avtomobil yo‘li va Tahtaqoracha dovonida 4,4 kmliktunnel qurish;
– Respublika Xalqaro aeroportlarni modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish (Asos: PQ-4300).
Xalqaro aeroportlarni modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasi bo‘yicha Jahon banki mutaxassislari o‘rganish ishlarini olib bormoqda.
Sog‘liqni-saqlash sohasi:
2021 yil davomida sog‘liqni saqlash sohasida 19 ta DXSh loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar amalga oshirilgan bo‘lib, jami qiymati 30,96 mln AQSh dollari bo‘lgan 17 ta loyiha bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan.
Bundan tashqari, yana 2 ta DXSh loyihasi bo‘yicha DXSh bitimi imzolanishi arafasida.
2022-2026 yillar davomida amalga oshirilishi rejalashtirilgan 4 ta loyihalar bo‘yicha hujjatlar tayyorlash va o‘rganish ishlari olib borilmoqda:
– Xalqaro moliya korporatsiyasining maslahat ko‘magida Farg‘ona, Toshkent, Samarqand va Xorazm viloyatlarida ko‘p tarmoqli shifoxona tashkil etish;
– Xalqaro moliya korporatsiyasining maslahat ko‘magida nurli (Radio) terapiya tibbiyot markazi tashkil etish;
– Osiyo taraqqiyot bankining maslahat ko‘magida xududlarda poliklinika va tibbiyot markazlarini tashkil etish;
– “Samarqand shahar stomatologiya poliklinikasi” DUK negizida stomatologiya markazini tashkil etish.
2021 yil davomida suv xo‘jaligi sohasida 97 ta DXSh loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar amalga oshirildi hamda bugungi kun holatiga umumiy qiymati 9,6 mln AQSh dollari bo‘lgan 97 ta DXSh bitimi imzolangan.
2022-2026 yillar davomida suv xo‘jaligi sohasida amalga oshirish rejalashtirilgan har birining qiymati 1 mln.AQSh dollaridan ortiq bo‘lgan yana 6 ta DXSh loyihalari bo‘yicha o‘rganish ishlari olib borilmoqda.
2021 yil davomida ekologiya sohasida 28 ta DXSh loyiha ustida ishlar olib borilmoqda va umumiy qiymati 21,84mln AQSh dollari bo‘lgan 13 ta loyiha bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan hamda 15 ta loyiha bo‘yicha tender jarayonlari davom etmoqda.
2022-2026 yillar davomida ekologiya sohasida amalga oshirish rejalashtirilgan 8 ta loyiha bo‘yicha o‘rganish ishlari olib borilmoqda.
Ular orasida eng muhimi Toshkent shahar va Toshkent viloyatida maishiy chiqindilarni to‘plash, olib chiqish, saralash va qayta ishlash klaster xizmatlarini DXSh asosida boshqarish loyihasidir (loyixa qiymati – 300 mln AQSh dollari).
2021 yil davomida ta’lim sohasida umumiy qiymati 3,24mln AQSh dollari bo‘lgan 6 ta DXSh loyihalarini bo‘yicha chora-tadbirlar amalga oshirildi va ushbu loyihalar bo‘yicha DXSh bitimi imzolandi.
2022-2026 yillar davomida ta’lim sohasida yana 7 ta loyiha bo‘yicha o‘rganish ishlari olib borilmoqda:
– Osiyo taraqqiyot bankining maslahat ko‘magi bilan qiymati tahminan
80 mln.AQSh dollariga teng bo‘lgan Toshkent shahri va Toshkent viloyatida
16 ta umumta’lim maktablarini DXSh asosida qurish loyihasi;
– Xalqaro moliya korporatsiyasining maslahat ko‘magi yordamida qiymati tahminan 50 mln.AQSh dollariga teng bo‘lgan Respublikada DXSh asosida 15 ta umumta’lim muassasalarini (maktablar) tashkil etish loyihasi;
– Evropa tiklanish va taraqqiyot bankining maslahat ko‘magi yordamida qiymati tahminan 50 mln.AQSh dollariga teng bo‘lgan Respublikada DXSh asosida 15 ta umumta’lim muassasalarini (maktablar) tashkil etish loyihasi;
– “Delphos International” kompaniyasi ko‘magida hududlarda DXSh asosida 50 ta umumta’lim maktablarini tashkil etish;
50 mln.AQSh dollariga teng bo‘lgan Respublikada DXSh asosida 20 ta maktabgacha ta’lim muassasalari (bog‘chalar) tashkil etish;
150 mln.AQSh dollariga teng bo‘lgan DXSh asosida 100 ta Oliy ta’lim muassasalari uchun yotoqxonalar tashkil etish loyihasi;
– Samarqand davlat universiteti hududida 350 o‘rinli talabalar turar joyini tashkil etish.
Sport sohasi:
2021 yil davomida sport sohasida quyidagi 1 ta DXSh loyihasi bo‘yicha ishlar olib borildi va bitim imzolandi:
– Xorazm viloyati Urganch shahridagi O‘zbekiston «Yoshlik» jismoniy tarbiya va sport jamiyati Xorazm viloyati mintaqaviy bo‘limining bo‘sh yer maydonida zamonaviy yopiq suv havzasi va sport majmuasini tashkil etish loyihasi (loyixa qiymati – 0,6 mln AQSh dollari).
2022-2026 yillar davomida sport sohasida quyidagi 1 ta DXSh loyihasi bo‘yicha loyihaoldi xujjatlar tayyorlash jarayonidavom etmoqda:
– O‘zbekiston tumani Bolalar va o‘smirlar sport maktabining markaziy o‘yingoxi (futbol standioni)ni rekonstruktsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasi (loyixa qiymati – 2 mln AQSh dollari).
Hunarmandchilik sanoati sohasi:
2021 yil davomida hunarmandchilik sanoati sohasida umumiy qiymati 0,54mln AQSh dollari bo‘lgan sohasida 13 ta DXSh loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar amalga oshirildi va ushbu loyihalar bo‘yicha DXSh bitimi imzolandi.
Madaniyat sohasi:
2021 yil davomida madaniyat sohasida umumiy qiymati 4,87mln AQSh dollari bo‘lgan 8 ta DXSh loyihalarini amalga oshirish bo‘yicha chora-tadbirlar amalga oshirildi va ushbu loyihalar bo‘yicha 7 ta DXSh bitimi imzolandi va quyidagi 1 ta DXSh loyihasi bo‘yicha bitim imzolanish arafasida:
– Andijon viloyati Baliqchi tumani «Bolalar madaniyat va istirohat bog‘i»ni DXSh asosida rekonstruktsiya qilish va jixozlash loyihasi(loyixa qiymati – 2 mln AQSh dollari).
Axborot texnologiyalari sohasi:
2021 yil davomida axborot texnologiyalari sohasida 1 ta DXSh loyihasi bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan:
– «CPRT TURON» MChJ tomonidan tashabbus qilingan markirovkalarni monitoring qilish va mahsulotni kuzatish bo‘yicha milliy axborot tizimini yaratish, ekspluatatsiya qilish va texnik xizmat ko‘rsatish DXSh loyihasi (loyihaning dastlabki qiymati – 20 mln. AQSh dollari) bitimi 29.12.2020y da imzolandi.
Qishloq xo‘jaligi sohasi:
2021 yil davomida qishloq xo‘jaligi sohasida 1 ta DXSh loyihasi bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan:
– «Xorazm baliq sanoat agro» MChJ tomonidan tashabbus qilingan Toshkent viloyati Yangi yo‘l tumanidagi Baliqchilik ilmiy-tadqiqot institutda nasilchilikni rivojlantirish kompleksini tashkil etish DXSh loyihasi (loyihaning dastlabki qiymati – 4,72 mln. AQSh dollari).
Huquqni muxofaza qilish sohasi:
2021 yil davomida huquqni muxofaza qilish sohasida 1 ta DXSh loyihasi bo‘yicha DXSh bitimi imzolangan:

Projects implemented by the Agency for Public-Private Partnership Development agency under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan in 2021 REPORT
The Agency, together with relevant ministries and agencies, has implemented a total of 183 public-private partnership (PPP) projects in 2021, including 5 in the energy sector, 2 in the utilities sector, 1 in the transport sector, 19 in the health sector, 97 in water management, 28 in the field of ecology, 6 in the field of education,13 in the field of industry, 8 in culture sector andone in each field – sports, agriculture, information technology and law enforcement, which total worth more than2.6 billion US dollars.
Of which:
- Number of projects for which the PPP agreement was signed – 160;
- Number of projects on the eve of the signing of the PPP agreement – 4;
• Number of projects at the tender stage – 19;
When analyzing these projects across sectors:
In 2021, 5 projectswere implemented in the energy sector, of which,the agreement for the following 1 project was signed:
– Construction of 100 MW wind farm in Karaozak district of the Republic of Karakalpakstan (with the support of the European Bank for Reconstruction and Development) (project cost – 108 million US dollars; project duration – 25 years).
In addition, tenders for 4 PPP project are underway:
– Construction of a solar photovoltaic plant with a capacity of 250 MW in Alat district of Bukhara region (project cost – 213 million US dollars; project duration – 25 years);
– Construction of a solar photovoltaic plant with a capacity of 100 MW inKhozarasp district of Khorezm region (project cost – 61 million US dollars; project duration – 25 years);
– Construction of a solar photovoltaic plant with a capacity of 150 MW inPop district of Namangan region (project cost – 92 million US dollars; project duration – 25 years);
– Construction of 300 MW solar photovoltaic power plant in Guzar district of Kashkadarya region (project cost – 210 million US dollars; project duration – 25 years).
In the process of preparation and study of documents on 9 projects in the energy sector for 2022-2026:
- Construction of 200 MW Wind Power Plant in the Republic of Karakalpakstan (EBRD Wind II);
- Construction of 700 MW wind power plant in the Republic of Karakalpakstan and regions (EBRD Wind III);
- Construction of 300 MW solar photovoltaic plant in the regions;
- Construction of 500 MW wind power plant (with 240-720 MW storage batteries);
- Modernization of 4 thermal power plants in Tashkent and introduction of cogeneration technologies (Phase 1);
- Modernization of thermal power plants in Tashkent and introduction of cogeneration technologies (Phase 2);
- Modernization of the gas supply system of Jizzakh region;
- Transfer of the Tashkent city gas supply system to management;
- Transfer of the Tashkent city electricity distribution network to management.
Utilities sector:
During 2021, much work wasdone to implement 2 PPP projects in the field of public utilities.
In particular, PPP agreement has been signed on 1 projects:
– With the support of the Asian Development Bank, direct negotiations were held with the French company Veolia, a private initiator of the project on modernization and management of heating systems in Tashkent (project cost – 1.4billion euros; project duration – 30 years) and the PPP agreement. Signed on 30.09.2021;
In addition, the following project is in the eve of signing PPP agreement:
– The projectfor modernization of Namangan city sewage treatment plant (project cost – 90 million US dollars; project duration – 25 years; the winning bidder – Metito).
In the process of preparation and study of 4 more project documents in the field of utilities for 2022-2026:
- Modernization and management of the Tashkent sewage treatment plant on the basis of public-private partnership;
- Construction of drinking water facilities and networks in Dehkanabad district of Kashkadarya region and improvement of drinking water quality;
- Construction of sewage system in Karshi;
- Modernization of the heat supply system in Jizzakh and Bukhara regions on the basis of public-private partnership.
Transport Sector:
A total of 1 major project in the transport sector was worked in 2021.
Work has been carried out on the implementation of public-private partnership projects, a PPP agreement has been signed on this project:
– Modernization and managementof Samarkand International Airport
The project (project cost – $ 82.8 million; project duration – 20 years). The concept of the project was approved by the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan on August 2, 2021. The agreement on PPP was signed on 23.09.2021.
During 2022-2026, work is underway to implement 4 more PPP projects in the transport sector:
– Construction of Tashkent-Andijan toll road:
The initial Feasibility Study (DTIA) for this project was developed by the World Bank and submitted to the Government. It is reported that the World Bank has already begun work on attracting international consultants to develop a pre-investment feasibility study (TIA) for the project. Consultants are scheduled to be involved by the end of 2021.
– Construction of Tashkent-Samarkand toll road:
The EBRD, in cooperation with the Austrian company ILF Consulting Engineers, developed the initial feasibility study for the project and submitted it on July 1, 2021. This document is being studied by the relevant ministries and departments. Next stage: development of a complete Feasibility Study.
– Modernization of the Samarkand-Shahrisabz road and construction of a tunnel in the Takhtakoracha pass;
– Modernization and management of international airports of the Republic (Based on PD-4300).
Healthcare Sector:
During 2021, measureswere taken to implement 19 PPP projects in the health sector, of which PPP agreements have been signed on 17 projects.
In addition, 2 more PPP projects are on the verge of signing PPP agreements.
During 2022-2026, research is being conducted on 4 more projects in the field of health:
- Establishment of a multidisciplinary hospital in Fergana, Tashkent, Samarkand and Khorezm regions with the assistance of the International Finance Corporation (IFC);
- Establishment of Nurli Medical Center with the support of the International Finance Corporation (IFC);
- Establishment of polyclinics and medical centers in the regions with the support of the Asian Development Bank (ADB);
- Establishment of a dental center on the basis of SUE “Samarkand city dental clinic”.
Water Management and Irrigation sector:
Measureswere taken to implement 97 PPP projects in the water sector in 2021, and to date, PPP agreements have been signed on 97 projects..
During the period from 2022 to 2026, research is being conducted on 6more PPP projects in the water sector, each worth more than $ 1 million.
Ecology sector:
In 2021, work was underway on 28 PPP projects in the field of ecology.
To date, PPP agreements have been signed on 13 projects, which worth about $21.8 million in total.
In the tender process – 15 projects.
During 2022-2026, research is being conducted on 8 projects in the field of ecology.
Among them, the largest one is the project of management of the services of the cluster for collection, removal, sorting and processing of household waste in Tashkent and Tashkent region on the basis of PPP, which is estimated to be $300 million.
Education sector:
During 2021, measures were taken to implement 6 PPP projects in the field of education, and PPP agreements were signed on these projects.
During 2022-2026, research is being conducted on 7 more projects in the field of education:
– Project for construction of 16 schools in Tashkent city and Tashkent region with the advisory support of the Asian Development Bank (project value is $80 mln);
– The project on establishment of 15 secondary schools (schools) in the Republic on the basis of PPP with the assistance of consulting of the International Finance Corporation, the cost of which is about 50 million US dollars;
– Project for the establishment of 15 secondary schools (schools) in the Republic on the basis of PPP, with a consulting support of the European Bank for Reconstruction and Development, worth about $ 50 million;
– Project for the establishment of 50 secondary schools (schools) in the Republic on the basis of PPP, with a consulting support of the “Delphos International”;
– Establishment of 20 pre-school educational institutions (kindergartens) in the Republic on the basis of PPPwith the advice of the Asian Development Bank, the value is approximate worth 50 million US dollars;
– Project for the establishment of dormitories for 100 higher education institutions on the basis of PPPwith the advice of the Asian Development Bank, the value is approximate worth $ 150 million;
– Organization of dormitory for 350 students on the territory of Samarkand State University.
Sports sector:
During 2021, the following 1 PPP project was carried out and signed in the field of sports:
– Project for the establishment of a modern indoor swimming pool and sports complex on the vacant land of the Khorezm regional branch of the Physical Culture and Sports Society of Uzbekistan “Yoshlik” in Urgench, Khorezm region.
In the process of preparation of pre-project documents for the following 1 PPP project in the field of sports for 2022-2026:
-Reconstruction and management of the central stadium (football stadium) of the Children and Youth Sports School of Uzbekistan district.
Industry sector:
During 2021, measures were taken to implement 13 PPP projects in the industrial sector worth a total of $0.54 million, and PPP agreements were signed on these projects.
Culture sector:
During 2021, 7 PPP projects was carried out and signed in the field of culture.
Besides, work is underway on the following 1 PPP project, and on the eve of the signing of the agreement:
– The project of reconstruction and equipping of “Children’s culture and recreation park” of Balikchi district of Andijan region on the basis of PPP (project value – 2 mln USD);
Information Technology sector:
In the period of 2021, project work was carried out on 1 PPP project in the field of information technology:
- – Agreement on the creation, operation and maintenance of the national information system for monitoring and marking of markings, initiated by CPRT TURON LLC (initial cost of the project – $ 20 million) was signed on 29.12.2020.
Agriculture sector:
During 2021, a PPP agreement was signed for 1 PPP project in the agricultural sector:
– Project for the establishment of a breeding complex at the Fisheries Research Institute in Yangi Yol district of Tashkent region, initiated by Khorezm Balik Sanoat Agro LLC (initial cost of the project – 4.72 million US dollars).
Law enforcement sector:
In 2021, a PPP agreement was signed on 1 PPP project in the field of law enforcement.:
– Project for the construction of infrastructure facilities for the development of the Navoi regional prosecutor’s office on the basis of PPP conditions (project cost – 3 million US dollars; project duration – 3 years).