K O M M U N A L   X I Z M A T L A R
7 Foydalanishdan chiqib ketgan sug‘oriladigan, foydalanilmayotgan bo‘z va yaylov erlar (Pop va Mingbulok) Kommunal xizmatlar Namangan viloyatining Pop va Mingbuloq tumanlari. Qishloq xo‘jaligi vazirligi 1000 ga 2.0 15 yil
8 Maishiy chiqindilarni to‘plash va olib chiqish xizmatini boshqaruvga berish Kommunal xizmatlar Respublikaning barcha hudularida Ekologiya va atrof muhitni muxofaza qilish Davlat qo‘mitasi 175,1 ming nafar aholi 0.95 10 yil
9 Maishiy chiqindilarni to‘plash va olib chiqish xizmatini boshqaruvga berish (Toshkent viloyati, Bekobod tumani) Kommunal xizmatlar Toshkent shaxri va Toshkent viloyati (Bekobod) Ekologiya va atrof muhitni muxofaza qilish Davlat qo‘mitasi Aniqlanmoqda Aniqlanmoqda Aniqlanmoqda
10 Namangan shahar kanalizatsiya tozalash inshootlarini rekonstruktsiya qilish Kommunal xizmatlar Namangan shahri Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligi 1 sutkada 100 ming m3 oqova suvni tozalash 67,44 25-30 yil
11 Suv ta’minoti va kanalizatsiya tizimini boshqaruvga topshirish Kommunal xizmatlar Samarkand, Buxoro, Qarshi, Namangan viloyatlari Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligi 1 sutkada 75 ming m3 oqova suvni tozalash 120 25-30 yil
12 Suv ta’minoti va kanalizatsiya tizimini boshqaruvga topshirish Kommunal xizmatlar Angren, Bekobod, Olmaliq, Chirchiq va Shirin shaharlari Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligi 1 sutkada 120 ming m3 oqova suvni tozalash 4,5 10 yil
13 Shahar va tuman obodonlashtirish boshqarmalarini DXSh usulida boshqaruvga berish Kommunal xizmatlar Shahar va tumanlar Shahar/tuman hokimliklari Aniqlanmoqda Aniqlanmoqda Aniqlanmoqda
T  R  A  N  S  P  O  R  T
14 Toshkent shahar Xalqaro aeroportni modernizatsiya qilish Transport Toshkent shahri Transport vazirligi 55 km 470,0 10 yil
15 Viloyat aeroportlarini modernizatsiya qilish Transport Urgench, Buxoro, Nukus, Farg‘ona, Namangan, Termiz, Navoiy, Andijon va Qarshi Transport vazirligi 363,0 10 yil
16 “Samarqand” xalqaro aeroportini modernizatsiya qilish” Transport Samarqand viloyati Transport vazirligi Yiliga 5 mln yo‘lovchiga xizmat ko‘rsatish 150 15 yil
17 Toshkent – Samarqand pullik avtomobil yo‘lining qurilishi( tarkibida Sirdaryo — Baxt shaharlarini aylanib o‘tuvchi pullik avtomobil yo‘l) Transport Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlari Transport vazirligi, Avtomobil yo‘llar qo‘mitasi 290 km 1000,0 30 yil
18 Toshkent – Andijon pullik avtomobil yo‘lining qurilishi(tarkibida yangi kamchik tunel) Transport Toshkent-Andijon viloyatlari Transport vazirligi, Avtomobil yo‘llar qo‘mitasi 340 km 1000,0 49 yil
19 «Taxtaqoracha» dovonida yangi pullik tunel kurish Transport Samarqand, Qashqadaryo viloyatlari Transport vazirligi, Avtomobil yo‘llar qo‘mitasi 4,4 km 50,0 30 yil
20 9 ta avtobus bekatlarini rekonstruktsiya va modernizatsiyalash Transport Toshkent viloyati Transport vazirligi Aniqlanmoqda 0,95 15 yil
21 Chegara bojxona postlari xududlariga tutash joylarda bojxona terminallarini qurish Transport «Dout-ota» (Qoraqalpog‘iston Respublikasi), «Madaniyat» (Andijon viloyati), «O‘zbekiston» (Farg‘ona viloyati), «G‘ishtko‘prik» (Toshkent viloyati) Davlat Bojxona qo‘mitasi «Daut-ata»  – kuniga 450 ta; «Madaniyat» kuniga 250 ta; «O‘zbekiston» kuniga 250 ta; kuniga 350 ta avtotransport vositasini o‘tkazish imkoniyatiga ega bojxona terminalini qurish. Aniqlanmoqda Aniqlanmoqda
S O G’ L I Q N I    S A Q L A SH
22 DXSh loyixasi asosida ko‘p tarmoqli gospital tashkil etish Sog‘liqni saqlash Toshkent viloyati Sog’liqni saqlash vazirligi Aniqlanmoqda 1-6 Aniqlanmoqda
23 Farg‘ona viloyati onkologiya markazi huzurida Nurli terapiya markazi faoliyatini yo‘ga ko‘yish Sog‘liqni saqlash Farg’ona viloyati Sog’liqni saqlash vazirligi Aniqlanmoqda 150 mln yevro Aniqlanmoqda
T A ‘ L I M
24 DXSh asosida davlat maktablarini tashkil etish Ta’lim Toshkent shahar va Toshkent viloyati Xalq ta’limi vazirligi 14 ta maktab qurish 60 10 yil
25 Maktablarda «Kundalik» dasturini joriy qilish Ta’lim Toshkent shahri va viloyatlar Xalq ta’limi vazirligi Barcha maktablarda joriy qilish 7 20 yil
M A D A N I Y A T
26 14 ta istirohat bog‘larini modernizatsiya qilish Madaniyat Toshkent shahri va viloyatlar Madaniyat vazirligi 14 ta istirohat bog‘lari 7 10 yil
T U R I Z M
27 «Ipak yo‘li» Xalqaro turizm universiteti yotoqxonasini qurish Turizm Samarqand shahri Turizm vazirligi 252 o’rin 2,3 30 yil

Davlat tashabbusi (amalga oshirilish jarayonida)
Название проекта Сфера Область расположения Инициатор Мощность Стоимость (миллион долларов) Срок контракта Концепция проекта RFQ RFP
1 Строительство ветровой электростанции мощностью 200 МВт Энергетика
Республика Каракалпакстан
Определяется 200 МВт 200
2 Передача в управление распределительной сети электрической энергии Энергетика Город Ташкент Министерство энергетики Определяется Определяется Определяется
3 Ввод в эксплуатацию системы газоснабжения в Ташкенте Энергетика Город Ташкент Министерство энергетики 2 464 900 потребителей 1 200 20 лет
4 Строительство ТЭС мощностью 300 МВт в Бухарской области Энергетика Бухарская область Министерство энергетики 300 МВт 300 25 лет
5 Строительство теплоэлектростанции мощностью 300 МВт в Самаркандской области Энергетика Самаркандская область Министерство энергетики 300 МВт 300 25 лет
6 Вышедшие из употребления орошаемые, неиспользованные луга и пастбища (Поп и Мингбулок) Коммунальные услуги Поп и Мингбулакские районы Наманганской области. Министерство сельского хозяйства 1000 ga 2.0 15 лет
7 Контроль сбора и утилизации бытовых отходов Коммунальные услуги Во всех регионах республики Государственный комитет по экологии и охране окружающей среды 175,1 тыс. Населения 0.95 10 лет
8 Управление службы сбора и утилизации бытовых отходов (Ташкентская область, Бекабадский район) Коммунальные услуги Город Ташкент и Ташкентская область (Бекабад) Государственный комитет по экологии и охране окружающей среды Определяется Определяется Определяется
9 Реконструкция Наманганских городских очистных сооружений Коммунальные услуги Город Наманган Министерство жилищно-коммунального обслуживания Республики Узбекистан 100 тыс. М3 очистки сточных вод в сутки 67,44 25-30 лет
10 Пуско-наладка систем водоснабжения и канализации Коммунальные услуги Самаркандская, Бухарская, Каршинская, Наманганская области Министерство жилищно-коммунального обслуживания Республики Узбекистан 1 sutkada 75 ming m3 oqova suvni tozalash 120 25-30 лет
11 Пуско-наладка систем водоснабжения и канализации Коммунальные услуги Города Ангрен, Бекабад, Алмалык, Чирчик и Ширин Министерство жилищно-коммунального обслуживания Республики Узбекистан 120 тыс. М3 сточных вод в сутки 4,5 10 лет
12 Передача городских и районных отделов благоустройства в управление методом ГЧП Коммунальные услуги Города и районы Городские / районные хокимияты Определяется Определяется Определяется
Транспорт
13 Модернизация Ташкентского международного аэропорта Транспорт Город Ташкент Министерство транспорта 55 км 470,0 10 лет
14 Модернизация региональных аэропортов Транспорт Ургенч, Бухара, Нукус, Фергана, Наманган, Термез, Навои, Андижан и Карши Министерство транспорта 363,0 10 лет
15 “Модернизация Самаркандского международного аэропорта Транспорт Самаркандская область Министерство транспорта Обслуживание 5 миллионов пассажиров в год 150 15 лет
16 Строительство платной дороги Ташкент-Самарканд (включая платную дорогу в обход Сырдарьи-Бахт) Транспорт Ташкентская, Сырдарьинская, Джизакская и Самаркандская области Министерство транспорта, Комитет автомобильных дорог 290 км 1000,0 30 лет
17 Строительство платной дороги Ташкент-Андижан (новый тоннель) Транспорт Ташкентско-Андижанская область Министерство транспорта, Комитет автомобильных дорог 340 км 1000,0 49 лет
18 Строительство нового платного тоннеля на перевале Тахтакорача Транспорт Самаркандская и Кашкадарьинская области Министерство транспорта, Комитет автомобильных дорог 4,4 км 50,0 30 лет
19 Реконструкция и модернизация 9 автовокзалов Транспорт Ташкентская область Министерство транспорта Определяется 0,95 15 лет
20 Строительство таможенных терминалов, прилегающих к территории пограничных таможенных постов Транспорт Даут-Ота (Республика Каракалпакстан), Маданият (Андижанская область), Узбекистан (Ферганская область), Гиштоприк (Ташкентская область) Государственный таможенный комитет «Даут-ата» — 450 в день; «Культура» 250 в день; 250 в день для Узбекистана; строительство таможенного терминала мощностью 350 автомобилей в сутки. Определяется Определяется
21 Создание многопрофильной больницы на основе проекта ГЧП Здравоохранение Ташкентская область Министерство здравоохранения Определяется 1-6 Определяется
22 Создание многопрофильной больницы на основе проекта ГЧП Здравоохранение Ферганская область Министерство здравоохранения Определяется 150 миллионов евро Определяется
Образования
23 Создание государственных школ на основе ГЧП Образование Город Ташкент и Ташкентская область Министерство народного образования Построить 14 школ 60 10 лет
Культура
24 Модернизация 14 парков Культура Город Ташкент и области Министерство народного образования 14 парков 7 10 лет
Туризм
25 Строительство общежития Международного университета туризма «Ipak yo‘li» Туризм Город Самарканд Министерство туризма 252 места 2,3 30 лет