Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha idoraviy hujjatlar
O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining 2021 yil 5 noyabrdagi № 01-10-01/7172-sonli xati bilan “9 dekabr xalqaro korrupsiyaga qarshi ” kuniga bag‘ishlangan Aksilkorrupsiya haftaligi doirasida Moliya vazirligida korrupsiyaga qarshi kurashish siyosati bo‘yicha davra suhbati Bayonnomasi
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining Rahbariyati va xodimlari ishtirokida o‘tkazilgan 1-sonli yig‘ilishi Bayonnomasi
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri rahbarligida 2022-yil 10-fevral kuni o’tkazilgan 6-sonli yig’ilish bayoni
№ 41 – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish hamda xodimlar tomonidan manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi 41-sonli bo‘yrug’i
№ 163 – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplaens-nazorat bo‘limi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida
№ 109 – O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish hamda uning oldini olish to’g’risida
№ 40-sh/t – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligida korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo’yicha mas’ul xodimni belgilanishi to‘g‘risida
№ 12 – “O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy shereklikni rivojlantirish agentligida poraxo‘rlik va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha ichki nazorat qoidalari”ni tasdiqlash to‘g‘risida
№ 27-i/ch – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining Korrupsiyaga qarshi kurashish faoliyatini samarali tashkil etish to’g’risida

Ведомственные документы по борьбе с коррупцией
Протокол Круглого стола по вопросам антикоррупционной политики в Министерстве финансов в рамках Антикоррупционной недели, посвященной Международному дню борьбы с коррупцией «9 декабря» письмом Агентства по борьбе с коррупцией Республики Узбекистан от 5 ноября 2021 г. № 01-10-01/7172
Протокол 1-го заседания Агентства по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан с участием руководства и сотрудников
Протокол 6-го заседания, состоявшегося 10 февраля 2022 года под председательством Министра финансов Республики Узбекистан
№ 41 – Противодействие коррупции и конфликту интересов в системе Министерства финансов Республики Узбекистан Приказ № 41 о дополнительных мерах.
№ 163 – Об утверждении Положения об управлении по борьбе с коррупцией и комплаенс-контролю Министерства финансов Республики Узбекистан
№ 109 – О противодействии и предупреждении коррупции в системе Министерства финансов Республики Узбекистан
№ 40-sh/t – О назначении ответственного за внутренний антикоррупционный контроль в Агентстве по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан
№ 12 – Об утверждении «Правил внутреннего контроля по противодействию взяточничеству и коррупции в Агентстве по развитию ГЧП при Министерстве финансов Республики Узбекистан»
№ 27-i/ch – Об эффективной организации антикоррупционной деятельности Агентства развития государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан