Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha idoraviy hujjatlar
O‘zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligining 2021 yil 5 noyabrdagi № 01-10-01/7172-sonli xati bilan “9 dekabr xalqaro korrupsiyaga qarshi ” kuniga bag‘ishlangan Aksilkorrupsiya haftaligi doirasida Moliya vazirligida korrupsiyaga qarshi kurashish siyosati bo‘yicha davra suhbati Bayonnomasi
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining Rahbariyati va xodimlari ishtirokida o‘tkazilgan 1-sonli yig‘ilishi Bayonnomasi
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vaziri rahbarligida 2022-yil 10-fevral kuni o’tkazilgan 6-sonli yig’ilish bayoni
№ 41 – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish hamda xodimlar tomonidan manfaatlar to‘qnashuviga yo‘l qo‘ymaslik bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risidagi 41-sonli bo‘yrug’i
№ 163 – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplaens-nazorat bo‘limi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida
№ 109 – O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tizimida korrupsiyaga qarshi kurashish hamda uning oldini olish to’g’risida
№ 40-sh/t – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligida korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo’yicha mas’ul xodimni belgilanishi to‘g‘risida
№ 12 – “O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy shereklikni rivojlantirish agentligida poraxo‘rlik va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha ichki nazorat qoidalari”ni tasdiqlash to‘g‘risida
№ 27-i/ch – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining Korrupsiyaga qarshi kurashish faoliyatini samarali tashkil etish to’g’risida

Departmental documents on the fight against corruption
Minutes of the Round Table on Anti-Corruption Policy at the Ministry of Finance as part of the Anti-Corruption Week dedicated to the International Anti-Corruption Day “December 9” letter of the Anti-Corruption Agency of the Republic of Uzbekistan dated November 5, 2021 No. 01-10-01 / 7172
Minutes of the 1st meeting of the Agency for the Development of Public-Private Partnerships under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan with the participation of management and employees
Minutes of the 6th meeting held on February 10, 2022 under the chairmanship of the Minister of Finance of the Republic of Uzbekistan
№ 41 – Countering corruption and conflict of interest in the system of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan Order No. 41 on additional measures
№ 163 – On approval of the Regulations on the Anti-Corruption and Compliance Control Department of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
№ 109 – On combating and preventing corruption in the system of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
№ 40-sh/t – On the appointment of a person responsible for internal anti-corruption control in the Agency for the Development of Public-Private Partnerships under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
№ 12 – On approval of the “Rules of internal control on combating bribery and corruption in the PPP Development Agency under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan”
№ 27-i/ch – On effective organization of anti-corruption activities of the Public-Private Partnership Development Agency under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan