DIQQАT E’LON! Hurmatli tadbirkorlar va ishbilarmonlar
O’zbekiston Respublikasining 2019 yil 10 maydagi “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida”gi O’RQ-537-son Qonuni, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida”gi 259-sonli hamda 2021 yil 20 yanvardagi “Madaniyat va san’at sohasida davlat-xususiy sheriklik asosida beriladigan davlat mulki obyektlarining ro’yxatini tasdiqlash to’g’risida”gi 30-sonli qarorlariga asosan “AYUPA ZOYA” OK tomonidan Qoraqalpog’iston Respublikasi, Qo’ng’irot tumani, “Jasliq” ShFY hududida joylashgan “Sobiq klub binosi”ni davlat-xususiy sheriklik asosida rekonstruktsiya qilish va foydalanish bo’yicha tashabbus taklifi, shu jumladan, loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan.
Mazkur loyiha doirasida Qoraqalpog’iston Respublikasi, Qo’ng’irot tumani, “Jasliq” ShFY hududida joylashgan “Sobiq klub binosi”da madaniy marosimlar va tadbirlar o’tkazish zali hamda maishiy va madaniy xizmatlarini ko’rsatish rejalashtirilgan.
Tenderda qatnashish uchun tadbirkorlar tomonidan qiziqish bildirish uchun soʼrov va tendr takliflarini 2022-yil 16-sentyabr kuniga qadar Toshkent vaqti bilan 18.00 gacha topshirilishi kerak.
Loyiha haqida malumotLoyiha haqida ma’lumot
“DXSh toʼgʼrisida”gi Qonunning 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun soʼrov va tender takliflari olingan taqdirda, Madaniyat vazirligi tomonidan loyihaning xususiy tashabusskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar ishtirokida xususiy sherikni aniqlash uchun tender oʼtkaziladi.Qiziqish bildirish uchun so’rov va tendrlar (takliflar) quyidagi manzillarda qabul qilinadi:
1. Qoraqalpog’iston Respublikasi, Qo’ng’irot tumani hokimligiQo’ng’irot tumani “Garezsizlik” ko’chasi, 18-uy Tel: (861) 312-10-59, (861) 312-16-41 Exat: kungrad.rk@exat.uz, qongirot.t@exat.uz
2. Oʼzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi Toshkent shahar, Sh.Rashidov shox koʼchasi,16-uy. E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz AbduvoxidX@ppp.mf.uz (mf_gchp@exat.uz) Теl: 71-203-03-07 (701).
(Eslatma! Elektron yuboriladigan fayl yoki fayllarning hajmi 10 MBdan ortig’ bo’lmasligi lozim. Shu munosabat bilan fayllarni ixchamlashtirgan 10 MBdan ortiq bo’lmagan holda yuborishingiz so’raladi yoki qog’oz shaklida taqdim etishingiz mumkin).

Dear entrepreneurs and businessmen!
In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan No. LRU-537 dated May 10, 2019 “On public-private partnership”, with the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated April 26, 2020 No. 259 “On improving the procedure for implementing public-private partnership projects” and the decisions January 20, 2021 No. 30 “On approval of the list of state-owned objects provided on the basis of public-private partnership in the field of culture and art” family business “AYUPA ZOYA” presented an initiative proposal for the reconstruction and operation of a center of culture in the district Kongirat, republic of Karakalpakistan on the basis of public-private partnership, including the concept of the project.
In the project it is planned that center of culture and entertainment will be constructed and developed
Requests and proposals for interested parties to express interest in the implementation of this project must be submitted by 18:00 Tashkent time September 16, 2022
1. Kongirat region, Republic of Karakalpakistan, address: Kongirat region “Garezsizlik” street Tel: (861) 312-10-59, (861) 312-16-41 Exat: kungrad.rk@exat.uz, qongirot.t@exat.uz
2. Agency for the Development of Public-Private Partnerships under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan Tashkent, Sh. Rashidov, 16.E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz AbduvoxidX@ppp.mf.uz (mf_gchp@exat.uz) Теl: 71-203-03-07 (701). ).
(Note: The size of the file or files to send electronically should not exceed 10 MB. Therefore, please send no more than 10 MB, which is a compact file, or you can send on paper).
In accordance with article 17 of the Law “On PPP”, in case of receiving a request for expressions of interest and bids, Ministry of Culture will hold a tender to identify a private partner with the participation of a private initiator of the project and interested third parties.