Davra suhbati yakunida shartnoma va bitimlar imzolandi
Davlat-xususiy sheriklik bo’yicha O’zbekiston davra suhbati yakunida 11 ta shartnoma va bitimlar tantanali ravishda imzolandi.
1-O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi va Osiyo taraqqiyot bankining «Infrastrukturani moliyalashtirishni rivojlantirish kompaniyasi»ni tashkil etish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
2-Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB) va Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining «Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini ishlab chiqish jamg’armasi»ni tashkil etish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
3-O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi va Energetika vazirligi bilan Tranzaktsiya bo’yicha maslahat xizmatlarini ko’rsatish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
4-«O’zsuvtaminot» AJ va Osiyo taraqqiyot bankining Toshkent shahar oqava tozalash inshootini davlat-xususiy sheriklik asosida modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasi bo’yicha maslahat xizmatini ko’rsatish bo’yicha bitim
5-Sog’lini saqlash vazirligi va Osiyo taraqqiyot banki bilan Andijon va Buxoro viloyatlarida DXSh asosida ko’p tarmoqli shifoxonalarni tashkil etish loyihasi bo’yicha maslahat xizmati ko’rsarish to’g’risidagi o’zaro anglashuv memorandum
6-Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB) va Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining Oliy ta’lim muassasalari uchun yotoqxonalar qurish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
7-Synergy kompaniyasi va Davlat-Xususiy Sheriklikni Rivojlantirish Agentligi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandum
8- Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi va Ernst & Young kompaniyasining o’zaro anglashuv memorandum
9-Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi va “Tribe Infrastructure” kompaniyasi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandum
10- Davlat-Xususiy Sheriklikni Rivojlantirish Agentligi va PwC kompaniyasi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandum
11- Davlat-Xususiy Sheriklikni Rivojlantirish Agentligi va “Cranmore Partners Limited” kompaniyasi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandumi imzolandi.

По итогам круглого стола были подписаны соглашения и договоры
По итогам круглого стола по государственно-частному партнерству в Узбекистане было подписано 11 соглашений и договоров.
1-Меморандум о взаимопонимании между Министерством финансов Республики Узбекистан и Азиатским банком развития о создании «Компании по развитию финансирования инфраструктуры»
2-Меморандум о взаимопонимании между Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) и Агентством развития государственно-частного партнерства по созданию Фонда развития проектов государственно-частного партнерства
3-Меморандум о взаимопонимании с Министерством финансов и Министерством энергетики Республики Узбекистан по оказанию консультационных услуг по сделке
4-Соглашение между АО «Узсувтаминот» и Азиатским Банком Развития об оказании консультационных услуг по проекту модернизации и управления Ташкентскими очистными сооружениями на основе государственно-частного партнерства
5-Меморандум о взаимопонимании с Минздравом и Азиатским банком развития по оказанию консультационных услуг по проекту создания многопрофильных больниц на основе ГЧП в Андижанской и Бухарской областях
6-Меморандум о взаимопонимании между Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) и Агентством по развитию государственно-частного партнерства по строительству общежитий для высших учебных заведений
7-Меморандум о взаимопонимании между «Синергией» и Агентством развития государственно-частного партнерства
8-Меморандум о взаимопонимании между Агентством развития государственно-частного партнерства и Ernst & Young
9-Меморандум о взаимопонимании между 9-м Агентством развития государственно-частного партнерства и Tribe Infrastructure
10-Меморандум о взаимопонимании между Агентством развития государственно-частного партнерства и PwC
11-Меморандум о взаимопонимании между Агентством развития государственно-частного партнерства и Cranmore Partners Limited.