Davra suhbati yakunida shartnoma va bitimlar imzolandi
Davlat-xususiy sheriklik bo’yicha O’zbekiston davra suhbati yakunida 11 ta shartnoma va bitimlar tantanali ravishda imzolandi.
1-O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi va Osiyo taraqqiyot bankining «Infrastrukturani moliyalashtirishni rivojlantirish kompaniyasi»ni tashkil etish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
2-Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB) va Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining «Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini ishlab chiqish jamg’armasi»ni tashkil etish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
3-O’zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi va Energetika vazirligi bilan Tranzaktsiya bo’yicha maslahat xizmatlarini ko’rsatish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
4-«O’zsuvtaminot» AJ va Osiyo taraqqiyot bankining Toshkent shahar oqava tozalash inshootini davlat-xususiy sheriklik asosida modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasi bo’yicha maslahat xizmatini ko’rsatish bo’yicha bitim
5-Sog’lini saqlash vazirligi va Osiyo taraqqiyot banki bilan Andijon va Buxoro viloyatlarida DXSh asosida ko’p tarmoqli shifoxonalarni tashkil etish loyihasi bo’yicha maslahat xizmati ko’rsarish to’g’risidagi o’zaro anglashuv memorandum
6-Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki (YTTB) va Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining Oliy ta’lim muassasalari uchun yotoqxonalar qurish bo’yicha o’zaro anglashuv memorandum
7-Synergy kompaniyasi va Davlat-Xususiy Sheriklikni Rivojlantirish Agentligi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandum
8- Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi va Ernst & Young kompaniyasining o’zaro anglashuv memorandum
9-Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi va “Tribe Infrastructure” kompaniyasi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandum
10- Davlat-Xususiy Sheriklikni Rivojlantirish Agentligi va PwC kompaniyasi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandum
11- Davlat-Xususiy Sheriklikni Rivojlantirish Agentligi va “Cranmore Partners Limited” kompaniyasi o’rtasida o’zaro anglashuv memorandumi imzolandi.

At the end of the roundtable, agreements and contracts were signed
At the end of the roundtable on public-private partnership in Uzbekistan, 11 agreements and treaties were signed.
1-Memorandum of Understanding between the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan and the Asian Development Bank on the establishment of the Infrastructure Financing Development Company
2-Memorandum of Understanding between the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the Public-Private Partnership Development Agency on the Establishment of the Public-Private Partnership Project Development Fund
3-Memorandum of Understanding with the Ministry of Finance and the Ministry of Energy of the Republic of Uzbekistan on the provision of transaction consulting services
4-Agreement between JSC “Uzsuvtaminot” and the Asian Development Bank on the provision of consulting services on the project of modernization and management of the Tashkent sewage treatment plant on the basis of public-private partnership
5-Memorandum of Understanding with the Ministry of Health and the Asian Development Bank on the provision of consulting services on the project for the establishment of multidisciplinary hospitals on the basis of PPP in Andijan and Bukhara regions
6-Memorandum of Understanding between the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) and the Public-Private Partnership Development Agency for the construction of dormitories for higher education institutions
7-Memorandum of Understanding between Synergy and the Public-Private Partnership Development Agency
8-Memorandum of Understanding between the Public-Private Partnership Development Agency and Ernst & Young
9-Memorandum of Understanding between the 9th Public-Private Partnership Development Agency and Tribe Infrastructure