O‘zbekiston Respublikasi Hukumati, Sog‘liqni saqlash vazirligi va Moliya vazirligi bilan hamkorlikda Davlat-xususiy sheriklik (“DXSh”) loyihasini amalga oshirishni rejalashtirmoqda. O‘zbekiston Respublikasining to‘rtta viloyatida yiliga kamida 90 000 radioterapiya fraksiyalarini qamrab oluvchi to‘rtta ambulator radioterapiya markazlarini jihozlar bilan ta’minlash va o‘rnatish, kapital moliyalashtirish, foydalanish (tibbiy va notibbiy xizmatlar) va texnik xizmat ko‘rsatish loyiha konsepsiyasi hukumat tomonidan 2022-yil 24-yanvarda tasdiqlangan.
Jahon banki guruhining aʼzosi boʻlgan Xalqaro moliya korporatsiyasi (XMK) xususiy sherik tanlashda yordam berish uchun hukumat tomonidan loyiha boʻyicha yetakchi maslahatchi sifatida faoliyat yuritmoqda. Loyihaning ixtisoslashgan maslahatchilari: RebelGroup (Niderlandiya), Pinsent Masons (Buyuk Britaniya) va Kosta Legal (O‘zbekiston).
Hukumat tenderda g‘olib bo‘lgan ishtirokchini tanlov asosida tanlaydi va uzoq muddatli DXSh shartnomasini imzolaydi (minimal muddat – 12 yil). Tender O‘zbekistonning “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi qonuniga muvofiq ikki bosqichda o‘tkaziladi. Birinchi bosqichda talabgorlarning malaka hujjatlari ko‘rib chiqiladi va ularning tender hujjatlarida ko‘rsatilgan malaka mezonlariga mosligi baholanadi. Xususiy kompaniyalar dastlabki malakalashdan o‘tish uchun arizalar topshirishga taklif qilinadi. Ikkinchi bosqichda dastlabki saralashdan o‘tgan kompaniyalar texnik va moliyaviy takliflarni taqdim etadilar.
Sogʻliqni saqlash vazirligi Nurli (Radio) terapiya boʻyicha tajribaga ega barcha manfaatdor taraflarni 2022-yil 29-iyun, Toshkent vaqti bilan soat 18.00 ga qadar dastlabki saralash bosqichiga arizalarni topshirishga taklif qiladi.
Ariza topshirish yo’riqnomalari va malaka talablari bo’yicha batafsil ma’lumot uchun malaka talabi (RFQ) hujjatiga qarang. RFQ hujjati ushbu sahifaning oxirida ilova qilingan va malaka talabi ham keltirilgan.
Loyiha maʼlumotlari xonasiga kirish huquqiga ega boʻlish va dastlabki malakalash arizani topshirish, shuningdek, mavjud boʻlgan savollar yoki mulohazalar boʻyicha tushuntirishlar olish uchun quyidagi aloqa maʼlumotlari orqali Sogʻliqni saqlash vazirligi va Xalqaro moliya korporatsiyasi bilan bogʻlaning.
O‘zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligi Manzil: pppdd@sss.uz Telefon: (+71) 239-46-43 O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi Manzil: DKuldashova@PPP.mf.uz Telefon: (+71) 203-03-07 (706)
|
XMK – Tranzaksiya bo’yicha yetakchi maslahatchi + 998-71-238-5950 + 996 (312) 626141 +1-202-294-4929 +7-701-220-8299 |
Dastlabki malakaviy talablar so’rovi
Tender o‘tkazishda korruptsion ko‘rinishga ega bo‘lgan holatlar haqida zudlik bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining ishonch raqamiga xabar berishingizni so‘raymiz: +998 71 2324540

ПРИГЛАШЕНИЕ НА ПРЕДВАРИТЕЛЬНУЮ КВАЛИФИКАЦИЮ ПРОЕКТ ГОСУДАРСТВЕННО-ЧАСТНОГО ПАРТНЕРСТВА ПО ПРЕДОСТАВЛЕНИЮ УСЛУГ ЛУЧЕВОЙ ТЕРАПИИ В УЗБЕКИСТАНЕ
Правительство Республики Узбекистан при участии Министерства здравоохранения («МЗ») и Министерства финансов («МФ») планирует реализацию проекта государственно-частного партнерства («ГЧП») для строительства, оснащения, финансирования и эксплуатации (включая предоставление медицинских и немедицинских услуг) сети центров лучевой терапии в четырех областях Республики Узбекистан с общим охватом как минимум 90,000 фракций в год («Проект»). Концепция проекта утверждена Правительством Узбекистана 24 января 2022 года.
Международная финансовая корпорация (IFC), член Группы Всемирного банка, была привлечена Правительством Узбекистана в качестве ведущего советника по Проекту для содействия в выборе частного партнера. Специализированными консультантами проекта являются RebelGroup (Нидерланды), Pinsent Masons (Великобритания) и Kosta Legal (Узбекистан).
Правительство Республики Узбекистан выберет победителя тендера в рамках конкурсного отбора и подпишет долгосрочное соглашение о ГЧП (минимальный срок — 12 лет). Тендер будет проведен в два этапа в соответствии с Законом Республики Узбекистан о ГЧП. На первом этапе частные компании приглашаются подать заявки на предварительную квалификацию. На втором этапе компании, прошедшие предварительную квалификацию, представят технические и финансовые предложения.
Министерство здравоохранения настоящим приглашает всех заинтересованных лиц, имеющих опыт в предоставлении услуг лучевой терапии, подать заявку на предварительную квалификацию. Заявки принимаются до 18.00 по ташкентскому времени 29 июня 2022 года (включительно).
Для более детальной информации и детальных инструкций к подаче пред квалификационных заявок, пожалуйста, обратитесь к документу «Запрос на предварительную квалификацию» (ЗПК), который прилагается по ссылке в конце этой страницы, а также может быть предоставлен по запросу.
Для получения доступа к комнате данных Проекта и подачи пред квалификационных заявок, а также по возможным вопросам или комментариям, просим обратиться по нижеуказанным контактным адресам.
Ministry of Health of Uzbekistan
Address: pppdd@sss.uz
Phone: (+71) 239-46-43
Public-private Partnership Development Agency under the Ministry of the Republic of Uzbekistan
Address: DKuldashova@PPP.mf.uz
Phone: (+71) 203-03-07 (706)
IFC – Lead Transaction Advisor
UZradiotherapy@ifc.org
+ 7- 701 220 82 99
+ 998-78 120 24 45
+ 998-78 120 24 11
+1-202-294-4929
«Запрос на предварительную квалификацию» (ЗПК)
Просим незамедлительно сообщать о фактах коррупционных проявлений при проведении тендера на номер горячей линии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан +998 71 2324540.