O‘zbekiston Respublikasi Hukumati, Sog‘liqni saqlash vazirligi va Moliya vazirligi bilan hamkorlikda Davlat-xususiy sheriklik (“DXSh”) loyihasini amalga oshirishni rejalashtirmoqda. O‘zbekiston Respublikasining to‘rtta viloyatida yiliga kamida 90 000 radioterapiya fraksiyalarini qamrab oluvchi to‘rtta ambulator radioterapiya markazlarini jihozlar bilan ta’minlash va o‘rnatish, kapital moliyalashtirish, foydalanish (tibbiy va notibbiy xizmatlar) va texnik xizmat ko‘rsatish loyiha konsepsiyasi hukumat tomonidan 2022-yil 24-yanvarda tasdiqlangan.
Jahon banki guruhining aʼzosi boʻlgan Xalqaro moliya korporatsiyasi (XMK) xususiy sherik tanlashda yordam berish uchun hukumat tomonidan loyiha boʻyicha yetakchi maslahatchi sifatida faoliyat yuritmoqda. Loyihaning ixtisoslashgan maslahatchilari: RebelGroup (Niderlandiya), Pinsent Masons (Buyuk Britaniya) va Kosta Legal (O‘zbekiston).
Hukumat tenderda g‘olib bo‘lgan ishtirokchini tanlov asosida tanlaydi va uzoq muddatli DXSh shartnomasini imzolaydi (minimal muddat – 12 yil). Tender O‘zbekistonning “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi qonuniga muvofiq ikki bosqichda o‘tkaziladi. Birinchi bosqichda talabgorlarning malaka hujjatlari ko‘rib chiqiladi va ularning tender hujjatlarida ko‘rsatilgan malaka mezonlariga mosligi baholanadi. Xususiy kompaniyalar dastlabki malakalashdan o‘tish uchun arizalar topshirishga taklif qilinadi. Ikkinchi bosqichda dastlabki saralashdan o‘tgan kompaniyalar texnik va moliyaviy takliflarni taqdim etadilar.
Sogʻliqni saqlash vazirligi Nurli (Radio) terapiya boʻyicha tajribaga ega barcha manfaatdor taraflarni 2022-yil 29-iyun, Toshkent vaqti bilan soat 18.00 ga qadar dastlabki saralash bosqichiga arizalarni topshirishga taklif qiladi.
Ariza topshirish yo’riqnomalari va malaka talablari bo’yicha batafsil ma’lumot uchun malaka talabi (RFQ) hujjatiga qarang. RFQ hujjati ushbu sahifaning oxirida ilova qilingan va malaka talabi ham keltirilgan.
Loyiha maʼlumotlari xonasiga kirish huquqiga ega boʻlish va dastlabki malakalash arizani topshirish, shuningdek, mavjud boʻlgan savollar yoki mulohazalar boʻyicha tushuntirishlar olish uchun quyidagi aloqa maʼlumotlari orqali Sogʻliqni saqlash vazirligi va Xalqaro moliya korporatsiyasi bilan bogʻlaning.
O‘zbekiston Respublikasi Sog’liqni saqlash vazirligi Manzil: pppdd@sss.uz Telefon: (+71) 239-46-43 O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi Manzil: DKuldashova@PPP.mf.uz Telefon: (+71) 203-03-07 (706)
|
XMK – Tranzaksiya bo’yicha yetakchi maslahatchi + 998-71-238-5950 + 996 (312) 626141 +1-202-294-4929 +7-701-220-8299 |
Dastlabki malakaviy talablar so’rovi
Tender o‘tkazishda korruptsion ko‘rinishga ega bo‘lgan holatlar haqida zudlik bilan O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining ishonch raqamiga xabar berishingizni so‘raymiz: +998 71 2324540

The Government of the Republic of Uzbekistan (“GoU”), through the Ministry of Health (“MOH”) and the Ministry of Finance (“MOF”), plan to undertake a Public Private Partnership (“PPP”) project for the construction, supply and installation of equipment, capital financing, operation (medical and non-medical services) and maintenance of four outpatient radiotherapy centers in four regions of the Republic of Uzbekistan, covering an estimated minimum of 90,000 radiotherapy fractions per year (the “Project”). The Project Concept was approved by the GoU on January 24, 2022.
The International Finance Corporation (IFC), a member of the World Bank Group, has been retained by the GoU as the Lead Project Advisor, to assist with the selection of the private partner. Specialized consultants for the Project are RebelGroup (Netherlands), Pinsent Masons (UK) and Kosta Legal (Uzbekistan).
The GoU will select a winning bidder through a competitive selection process and will sign a long-term PPP Agreement (minimum term is 12 years). The tender is to be conducted in two stages, in line with the PPP Law of Uzbekistan. In the first stage, private companies are invited to submit prequalification applications. In the second stage, prequalified companies will submit technical and financial proposals.
The Ministry of Health hereby invites all interested parties with experience in radiotherapy care to submit prequalification applications by 29th of June 2022, 18.00 Tashkent time.
Please refer to the Request for Qualification (RFQ) document for further detail with regards to the instructions on how to submit an application and on the qualification requirements. The RFQ document is enclosed at the end of this page and is also available upon request.
To obtain access to the Project Data room and to submit your prequalification application, as well as to seek clarifications to potential questions or comments, please contact the MOH and the IFC using below contact details.
Ministry of Health of Uzbekistan
Address: pppdd@sss.uz Phone: (+71) 239-46-43 Public-private Partnership Development Agency under the Ministry of the Republic of Uzbekistan Address: DKuldashova@PPP.mf.uz Phone: (+71) 203-03-07 (706) |
IFC – Lead Transaction Advisor
+ 998-71-238-5950 + 996 (312) 626141 +1-202-294-4929 +7-701-220-8299 |
We ask to immediately report the facts of corrupt manifestation during the tender on the hotline number of the General Prosecutor’s Office of the Republic of Uzbekistan at +998 71 2324540.