O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi, Surxondaryo viloyatining Qiziriq va Bandixon (1-lot) tumanlarida maishiy chiqindilarni to‘plash, tashish, saralash va qayta ishlash xizmatlarini davlat-xususiy sheriklik asosida amalga oshirish loyihasi yuzasidan ikki bosqichli tenderning birinchi bosqichi (takroran) boshlanganligini e’lon qiladi.
Tenderda ishtirok etish istagini bildirmoqchi bo‘lgan yakka tartibdagi tadbirkorlar va yuridik shaxslar quyida keltirilgan dastlabki malakani baholash hujjatlarini yopiq konvertda, muhrlangan, loyiha nomi ko‘rsatilgan va “Maishiy chiqindilarni to‘plash, olib chiqib ketish, saralash va qayta ishlash sohasida Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risidagi bitimni tuzish huquqi bo‘yicha tender g‘olibini aniqlash uchun tender komissiyasiga” deb yozilgan holatda, O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasiga , shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligiga ariza nusxasi (ilovalarisiz), 2022 yilning 23 may soat 18-00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlari shart.

Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды объявляет о начале первого этапа (повторно) двухэтапного тендера по проекту оказания услуг по сбору, транспортировке, сортировке и переработке бытовых отходов на основе государственно-частного партнерства в Сурхандарьинской области Кизирикского и Бандиханского района (1-лот).
Индивидуальные предприниматели и юридические лица, изъявляющие желание принять участие в тендере, должны представить приложенные внизу документы по предварительной оценке квалификации в закрытом конверте в запечатанном виде с указанием наименования проекта, а также с надписью «Тендерной комиссии для определения победителя тендера на право заключения соглашения о государственно-частном партнерстве по сбору, вывозу, сортировке и переработке бытовых отходов», в Государственный комитет Республики Узбекистан по экологии и охране окружающей среды, а также копию заявки (без приложений) в Агентство по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан, до 23 мая 2022 года до 18:00 (по ташкентскому времени).