Amu-Surxon irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasiga qarashli Sherobod tumani V.Qodirov hududidagi “28-sonli”, “41-sonli” va “42-sonli” meliorativ qudug‘larni davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida boshqaruvga berish loyihasi bo‘yicha e’lon
Amu-Surxon irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasiga qarashli Sherobod tumani V.Qodirov hududidagi “28-sonli”, “41-sonli” va
“42-sonli” meliorativ qudug‘larni davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida boshqaruvga berish loyihasi konsepsiyasi tasdiqlandi. Mazkur loyiha konsepsiyasining potensial davlat sherigi – O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligi hamda vakolatli davlat organi – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi loyihada qatnashuvchi talabgorlar o‘rtasida tender e’lon qiladi.

Объявление по проекту передачи мелиоративных скважин «№28», «№41» и «№42» на территории В. Кадырова Шерабадского района Управления насосных станций и энергетики при Аму-Сурханском орошении Бассейновое управление на основе государственно-частного партнерства.
Утверждена концепция проекта по передаче мелиоративных скважин №28, №41 и №42 на территории В. Кадырова Шерабадского района Управления насосных станций и энергетики Аму-Сурханскому бассейновому управлению на основе государственно-частного партнерства. Потенциальный государственный партнер концепции проекта – Министерство водных ресурсов Республики Узбекистан и уполномоченный государственный орган – Агентство по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан объявляют тендер среди участников тендера.