Amu-Surxon irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasiga qarashli Sherobod tumani O‘zbekiston hududidagi “25-sonli”, “27-sonli”, “29-sonli” va “30-sonli” meliorativ qudug‘larni davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida boshqaruvga berish loyihasi bo‘yicha e’lon
Amu-Surxon irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasiga qarashli Sherobod tumani O‘zbekiston hududidagi ”25-sonli”, “27-sonli”, “29-sonli” va “30-sonli” meliorativ meliorativ qudug‘larni davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida boshqaruvga berish loyihasi konsepsiyasi tasdiqlandi. Mazkur loyiha konsepsiyasining potensial davlat sherigi – O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligi hamda vakolatli davlat organi – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi loyihada qatnashuvchi talabgorlar o‘rtasida tender e’lon qiladi.

Announcement on the project of transfer of reclamation wells “No. 25”, “No. 27”, “No. 29”, and “No. 30” in the territory of Uzbekistan, Sherabad district of the Department of Pumping Stations and Energy under the Amu-Surkhan Irrigation Basin Department on the basis of public-private partnership.
The concept of the project on transfer of wells “No. 25”, “No. 27”, “No. 29”, and “No. 30” in the territory of Uzbekistan of Sherabad district of the Pumping Stations and Energy Department under the Amu-Surkhan Irrigation Basin Department on the basis of public-private partnership was approved. The potential public partner of the project concept – the Ministry of Water Resources of the Republic of Uzbekistan and the authorized state body – the Agency for Development of Public-Private Partnership under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan announce a tender among bidders.