Amu-Surxon irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasiga qarashli Sherobod tumani E.Berdiev hududidagi “22 sonli”, “24 sonli” va “29-sonli” meliorativ qudug‘larni davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida boshqaruvga berish loyihasi bo‘yicha e’lon
Amu-Surxon irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasiga qarashli Sherobod tumani E.Berdiev hududidagi “22 sonli”, “24 sonli” va “29-sonli” meliorativ qudug‘larni davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida boshqaruvga berish loyihasi konsepsiyasi tasdiqlandi. Mazkur loyiha konsepsiyasining potensial davlat sherigi – O‘zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vazirligi hamda vakolatli davlat organi – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi loyihada qatnashuvchi talabgorlar o‘rtasida tender e’lon qiladi.

Announcement on the project of transfer of reclamation wells “No. 22”, “No. 24” and “No. 29” in the territory of E. Berdiev, Sherabad district of the Department of Pumping Stations and Energy under the Amu-Surkhan Irrigation Basin Department on the basis of public-private partnership.
The concept of the project on transfer of reclamation wells No. 22, No. 24 and No. 29 in the territory of E.Berdiev of Sherabad district of the Pumping Stations and Energy Department under the Amu-Surkhan Irrigation Basin Department on the basis of public-private partnership was approved. The potential public partner of the project concept – the Ministry of Water Resources of the Republic of Uzbekistan and the authorized state body – the Agency for Development of Public-Private Partnership under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan announce a tender among bidders.