O‘zbekiston Respublikasining 2019-yil 10-maydagi “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida»gi OʼRQ-537-son Qonuni, Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 26-apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish toʼgʼrisida”gi 259-sonli qaroriga asosan “BRILLIANT CHILDREN” nodavlat ta’lim muassasasi tomonidan Samarqand viloyati, Ishtixon tumanida Mitan qo‘rg‘onidagi 3-sonli madaniyat markazini davlat-xususiy sheriklik asosida rekostruksiya qilish va foydalanish boʼyicha tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha kontseptsiyasi taqdim etilgan.
Mazkur loyiha, Samarqand viloyati, Ishtixon tumanidagi 3-sonli madaniyat markazida musiqa va san’at to’garaglari, kompyuter kurslari, tikuvchilik va sartaroshlikka o‘rgatish kurslari, raqs, cholg‘uchilik to‘garaklari, konsert tomosha zali, til o‘rgatish kurslari, nodavlat ta’lim muassasasi xizmatlarini ko‘rsatish rejalashtirilgan.
Tenderda qatnashish uchun tadbirkorlar tomonidan qiziqish bildirish uchun soʼrov va tendr takliflarini 2022 yil 27 may kuniga qadar Toshkent vaqti bilan 18.00 gacha topshirilishi kerak.

В соответствии с Законом Республики Узбекистан за № ЗРУ-537 от 10 мая 2019 года «О государственно-частном партнерстве», Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 26 апреля 2020 года № 259 «О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства», негосударственное образовательное учреждение “BRILLIANT CHILDREN” представило инициативное предложение по реконструкции и эксплуатации Культурного центра № 3 в городке Митан в Иштиханском районе Самаркандской области на основе государственно-частного партнерства, включая концепцию проекта.
Проект предоставит создание музыкальных и художественных кружков, компьютерные курсов, кружков по шитью и парикмахерского искусства, танцевальные курсов проведения мероприятий и церемоний а также негосударственное образовательное учреждения в Культурном центре № 3 в Иштиханском районе.
Запрос на выражение заинтересованности претендентов в участии в тендере и тендерное предложение необходимо подать до 27 мая 2022 года до 18.00 по ташкентскому времени.