Toshkent toʼqimachilik va yengil sanoat institutiga xususiy tashabbuskor «Elegant Invest» MCHJ tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Toshkent shahar, Shohjahon ko‘chasi 5-uy manzildagi Toshkent toʼqimachilik va yengil sanoat instituti hududida (0.3 gektar) yer maydonida 400 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Toshkent toʼqimachilik va yengil sanoat instituti tomonidan joriy yilning 5-aprelida tasdiqlangan.
Toshkent toʼqimachilik va yengil sanoat instituti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlashni rejalashtirilgan.
- Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligi manzili: 100095 Toshkent shahri, 2-Chimboy ko’chasi, 96-uy, E-mail: devonxona@edu.uz, edu@exat.uz, veb-sayt: www.edu.uz, Telefon raqami: +99871 246 04 27;
- Toshkent toʼqimachilik va yengil sanoat instituti manzili: Toshkent shahar, Shohjahon ko‘chasi 5-uy, e-mail: info@edu.uz, veb-sayt: titli.ttyesi.uz Tel.: 71 253 32 02,

Указом Президента Республики Узбекистан от 8 октября 2019 года № ПФ-5847 «Об утверждении Концепции развития системы высшего образования Республики Узбекистан до 2030 года» и Постановление Кабинета Министров от 9 сентября 2021 года № 563 «О мерах по повышению уровня обеспеченности студенческим жильем в высших учебных заведениях» предусматрено ускорение развития материально-технической базы высших учебных заведений на основе государственно-частного партнерства и строительство студенческого жилья.
В Ташкентский институт текстильной и легкой промышленности поступило инициативное предложение, включающее концепцию проекта, от частного предпринимателя ООО «Elegant Invest» Данный проект предусматривает строительство и организацию деятельности студенческого общежития на 400 мест на земельном участке Ферганский филиал Ташкентского университета информационных технологий (0,3 га) по адресу: Ферганская область, город Фергана, ул. Мустакиллик, дом 185.
В соответствии с постановлением № 259 от 26 апреля концепция данного проекта была утверждена Наваинского педагогического института 5-апреля текущего года.
Планируется обеспечить студентов Ташкентский институт текстильной и легкой промышленности современным комфортабельным жильем.
- Ташкентский институт текстильной и легкой промышленности адрес: город Ташкент, ул. Шахжахан, дом 5, e-mail: info@edu.uz, веб-сайт: ttyesi.uz Tel.: 71 253 32 02,