DIQQAT EʹLON ! KORXONA VA TAShKILOTLAR DIQQATIGA!
Davlat soliq qo‘mitasi Sizni “Ishonchli hamkor” avtomatlashtirilgan axborot tizimini ishlab chiqish va joriy etish bo‘yicha davlat-xususiy sheriklik loyihasini (keyingi o‘rinlarda – Loyiha) amalga oshirishda Davlat sherigi uchun eng yaxshi takliflar va talabgorlarning imkoniyatlarini dastlabki baholashdan o‘tkazgan holda to‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralarda ishtirok etishga taklif qiladi.
Asos: O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 18 avgustdagi “Uchinchi shaxslarga soliq to‘lovchilar to‘g‘risidagi ma’lumotlarni taqdim etish chora-tadbirlari haqida” 529-sonli qarori.
Loyihani amalga oshirish bo‘yicha xususiy sherik xarajatlarining yuqori chegarasi – 7,2 mlrd.so‘m (Loyiha baholash hujjatida taqdim etilgan hisob-kitoblarga muvofiq).
Loyihani ishga tushirish muddati – Loyihani baholash hujjatida ko‘rsatilgan jadvalga muvofiq Davlat sherigi bilan davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risidagi bitim tuzilgan kundan boshlab 15 kalendarь kuni.
Loyiha muddati – 5 yil (kelgusida muddat tomonlarning kelishuvi asosida uzaytirilishi mumkin).
Takliflarni yig‘ish va baholash ishlari bo‘yicha tashkilotchi – “Business-Empire”.
Davlat-xususiy sheriklik loyihasining Kontseptsiyasi va loyiha baholash hujjatini Tashkilotchidan olish mumkin.
Tashkilotchining elektron pochta manzili – business-empire@mail.ru
Tashkilotchiga murojaatlar uchun mas’ul shaxs – Esonaliev Jaxongir
Tashkilotchi bilan bog‘lanish uchun telefon raqami – (99) 991-49-45
Loyihani moliyalashtirish to‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar natijasiga ko‘ra tanlangan Ishtirokchining (keyingi o‘rinlarda – Xususiy sherik) o‘z va jalb qilgan mablag‘lari hisobidan amalga oshiriladi.
Quyidagi hollarda Ishtirokchilarga to‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralarda ishtirok etishga ruxsat etilmaydi:
– ariza berish vaqtida qayta tashkil etish, tugatish va bankrotlik bosqichida bo‘lganda;
– ariza berish vaqtida muddati o‘tgan soliq qarzlari mavjud bo‘lganda;
– oxirgi bir yil davomida yuridik shaxs rahbariga nisbatan moliyaviy sanktsiyalar qo‘llanilgan bo‘lsa;
– Soliq sohasida jamoatchilik nazorati portalida “soliq sohasidagi top huquqbuzarlar” reestriga kiritilgan bo‘lsa (https://my2.soliq.uz/main/info/topoffenders);
– Davlat sherigi bilan ilgari tuzilgan shartnomalar bo‘yicha o‘z majburiyatlari bajarilmagan yoki noto‘g‘ri bajarilgan bo‘lsa;
– Davlat sherigi bilan sud yoki hakamlik muhokamasi holatida bo‘lganda.
To‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralarda ishtirok etish uchun siz taklifingizni Tashkilotchining elektron pochta manziliga yuborishingiz lozim.
Takliflarni taqdim etishning oxirgi muddati – 2022 yil 1 may 18:00 gacha.
Qiziqish bildirmsh uchun so‘rovnoma
Izoh:
To‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar bosqichlari boshlanishidan avval takliflar Davlat sherigi uchun eng yaxshi takliflar va talabgorlarning imkoniyatlarini (loyihani amalga oshirish salohiyati) inobatga olgan holda Tashkilotchi hamda Davlat sherigi (Davlat sherigining vakolat berilgan mansabdor shaxslari) tomonidan tasdiqlangan To‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar bo‘yicha talabgorlarni tanlab olishga doir hujjatlarda ko‘rsatilgan talablar va tartib asosida dastlabki baholashdan o‘tkaziladi.
To‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar bosqichlarining muddatlari Davlat sherigi tomonidan belgilanadi va bu haqda talabgorlar Tashkilotchi tomonidan xabardor qilinadi.

ВНИМАНИЕ ОБЪЯВЛЕНИЕ! ВНИМАНИЮ ОРГАНИЗАЦИЙ И ПРЕДПРИЯТИЙ!
Государственный налоговой комитет Республики Узбекистан, приглашает Вас принять участие в прямых переговорах с предварительной оценкой возможностей претендентов и наилучших условий для Государственного партнера в рамках реализации проекта «Разработка и внедрение автоматизированной информационной системы «Ишончли хамкор» на основе государственно-частного партнерства» (далее – Проект).
Основание: Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан №529 от 19.08.2021 года «О мерах по предоставлению информации о налогоплательщиках третьим лицам».
Предельная сумма расходов частного партнера по обеспечению реализации проекта: 7,2 млрд.сум (согласно расчётам, представленным в Документе об оценке Проекта).
Срок запуска проекта: 15 календарных дней с даты заключения соглашения о государственно-частном партнерстве с Государственным партнером в соответствии с Графиком, предусмотренным в Документе об оценке Проекта.
Срок действия проекта: 5 лет (в дальнейшем срок может быть продлен согласно соглашению между Государственным и частным партнерами).
Организатор сбора и оценки предложений – ООО «BUSINESS-EMPIRE».
Концепцию и Документ об оценке Проекта государственно-частного партнерства можно получить у Организатора.
Электронный адрес почты организатора: business-empire@mail.ru
Контактное лицо Организатора: Эсоналиев Жахонгир
Тел. Организатора: (+998 99) 991-49-45
Финансирование проекта осуществляется за счёт собственных и заемных средств выбранного, по итогам прямых переговоров, Участника (далее – Частный партнер).
К участию в прямых переговорах не допускаются Участники:
– находящиеся в стадии реорганизации, ликвидации и банкротства на момент подачи заявления;
– имеющие просроченную налоговую задолженность на момент
подачи заявления;
– в отношении руководителя юридического лица за последний год были наложены финансовые санкции;
– входящие в реестр «Топ правонарушителей в налоговой сфере»
при проверке через веб сайт общественного контроля в налоговой сфере: https://my2.soliq.uz/main/info/topoffenders;
– ненадлежаще исполнявшие принятые обязательства по ранее заключенным контрактам с Государственным партнером;
– находящиеся в состоянии судебного или арбитражного разбирательства
с Государственным партнером.
Для участия в прямых переговорах необходимо подать свое предложение
на электронную почту Организатора.
Крайний срок подачи предложений: до 18:00 1мая 2022 г.
Предложения, до начала этапов прямых переговоров, будут предварительно оценены в части возможностей (потенциала на реализацию проект) Участников и наилучших условий по доле Государственного партнера Организатором и Государственным партнером (Уполномоченной им комиссией либо сотрудниками) в соответствии с требованиями и порядком, указанными в Инструкции.
Сроки этапов проведения прямых переговоров устанавливаются Государственным партнером, о чём претенденты уведомляются