Qarorda oliy ta’lim muassasalarining o‘sib borayotgan ehtiyojlarini o‘z vaqtida ta’minlash maqsadida infratuzilma ob’yektlarini qurish, ta’mir talablarini rekonstruksiya qilish va ulardan foydalanishni tashkil etish ishlariga xususiy investitsiyalarni jalb qilish ko‘zda tutilgan.
Xususiy tashabbuskor «GOLDEN AGE 2022» MChJ tomonidan Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filiali hududida 400 o‘rinli talabalar turar joyini davlat-xususiy sheriklik shartlarida qurish, jihozlash va boshqarish tashabbusi bildirilgan.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida” 2019-yil 10-maydagi O‘RQ-537-son Qonuniga va O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU tomonidan joriy yilning 16-martida tasdiqlangan. Xususiy tashabbuskor Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filiali talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlashni rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so‘rov va takliflarini 2022-yil 29-aprel Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari lozim.
Qiziqish bildirish uchun so‘rov va tenderlar (takliflar) quyidagi manzillarda qabul qilinadi:
- Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Qarshi filiali manzili: Qashqadaryo viloyati, Qarshi tumani, Qarshi-Beshkent yo‘li, 3-km., E-mail: tatu_karshi@mail.ru, veb-sayt: tuitkf.uz, Telefon raqami: 75 228 02 32, 90 720 05 75;
- Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi manzili: Toshkent shahri, Yunusobod tumani, Sh.Rashidov shoh ko‘chasi 16-uy, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, AbduvoxidX@ppp.mf.uz, Tel: 71-203-03-07 (701).
“Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida to‘g‘risida”gi qonunning 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun so‘rov va tenderlar (takliflar) olingan taqdirda, Oliy ta’lim vazirligi tomonidan loyihaning xususiy tashabbuskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar ishtirokida xususiy sherikni aniqlash uchun tender o‘tkazadi.

A private entrepreneur, “GOLDEN AGE 2022” LLC, took the initiative to reconstruct, equip and manage a 400-bed hostel at the Karshi branch of the TUIT named after Muhammad al-Khwarizmi within the framework of a public-private partnership.
The Law of the Republic of Uzbekistan “On Public-Private Partnership” No. LRU-537 dated May 10, 2019 and the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On improving the implementation of public-private partnership projects” 2020 in accordance with Resolution No. 259 dated April 26 concept the project was approved by the TUIT named after Muhammad al-Khwarizmi on March 16 this year. The private entrepreneur plans to provide modern comfortable housing for students of the Karshi branch of TUIT after named Muhammad al-Khwarizmi.
Interested parties should submit their requests and proposals by April 29, 2022, 18:00 Tashkent time, in order to express interest in the implementation of this project.
- Address of the Karshi branch of TUIT after named Muhammad al-Khwarizmi: Kashkadarya region, Karshi district, Karshi-Beshkent highway, 3 km, E-mail: tatu_karshi@mail.ru, website: www.tuitkf.uz, Phone: 75 228 02 32, 90 720 05 75;
In accordance with Article 17 of the law “On Public-Private Partnership”, in case of receipt of a request for interest and tenders (proposals), the Ministry of Higher Education will conduct a tender to identify a private partner with the participation of a private initiator and third parties interested in the project.