Xususiy tashabbuskor «Benazir Arkqurilish» MChJ tomonidan Andijon qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar institutining 600 o’rinli talabalar turar joyini davlat-xususiy sheriklik shartlarida rekonstruksiya qilish, jihozlash va boshqarish tashabbusi bildirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Qishloq xo’jaligi vazirligi tomonidan joriy yilning 11-martida tasdiqlangan.
Xususiy tashabbuskor Andijon qishloq xo’jaligi va agrotexnologiyalar instituti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlashni rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2022-yil 27-aprel Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari lozim.

A private entrepreneur, “Benazir Arkqurilish” LLC, took the initiative to reconstruct, equip and manage a 600-bed hostel at the Andijan Institute of Agriculture and Agrotechnologies within the framework of a public-private partnership.
The Law of the Republic of Uzbekistan “On Public-Private Partnership” No. ZRU-537 dated May 10, 2019 and the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On improving the implementation of public-private partnership projects “risida” 2020 in accordance with Resolution No. 259 dated April 26 concept The project was approved by the Ministry of Agriculture on March 11 this year.
The private entrepreneur Andijan Institute of Agriculture and Agrotechnologies plans to provide students with modern comfortable housing.
Requests and proposals for interested parties to express interest in the implementation of this project are scheduled for 27-April, 2022 in Tashkent time 18:00 must submit up to.