Samarqand veterinariya meditsinasi institutiga xususiy tashabbuskor «Burgers Bakery Beverages» MChJ tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Samarqand viloyati, Samarqand shahar, Mirzo Ulug’bek ko‘chasi 77-uydagi Samarqand veterinariya meditsinasi institutining  (0.3 gektar) yer maydonida 500 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish davlat qo’mitasi tomonidan joriy yilning 9-martida tasdiqlangan.
Samarqand veterinariya meditsinasi instituti talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlashni rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2022-yil 24-aprel Toshkent vaqti bilan soat 18:00 gacha topshirishlari lozim.

The Samarkand Institute of Veterinary Medicine received an initiative proposal, including the concept of the project, from a private entrepreneur Burgers Bakery Beverages LLC. The project provides for the construction and operation of a student hostel for 500 places on the land plot of the Samarkand Institute of Veterinary Medicine (0.3 ha) at the address: Samarkand, Samarkand region, st. Mirzo Ulugbek, 77. Law of the Republic of Uzbekistan “On Public-Private Partnership” No. ZRU-537 dated May 10, 2019 and Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On Improving the Implementation of Public-Private Partnership Projects “risida” 2020 In accordance with Decree No. 259 of April 26, the project concept was approved by the State Committee for Veterinary Medicine and Livestock Development on March 9 this year. Students of the Samarkand Institute of Veterinary Medicine are planned to be provided with modern comfortable housing.
Requests and proposals for interested parties to express interest in the implementation of this project are scheduled for 24-April, 2022 in Tashkent time 18:00 must submit up to.