O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 29 apreldagi “O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi tizimini 2030 yilgacha rivojlantirish konseptsiyasini tasdiqlash to‘g‘risida”gi PF-5712-sonli farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida, bo‘sh turgan xalq ta’lim ob’ektida va bosh yer maydonida, xususan Samarqand viloyati Jomboy tumani, “Guliston” mahallasi, Galakapa ko‘chasi, 45-uyda joylashgan bo‘sh binoning bir qismida davlat-xususiy sheriklik asosida nodavlat ta’lim tashkilotini tashkil etish ko’zda tutilgan.
Samarqand viloyati Jomboy tumani, “Guliston” mahallasi, Galakapa ko‘chasi, 45-uyda joylashgan bo‘sh turgan binoning bir kismi va yer maydonida zamon talablariga mos keladigan 200 o‘rinli nodavlat ta’lim tashkilotini tashkil etish. Nodavlat ta’lim tashkilot tomonidan har yili qabul qilinadigan 200 ta o‘quvchilarning 25 foizgacha bepul asosida qabul qilinishini ta’minlash.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi Qonuniga muvofiq tasdiqlangan davlat-xususiy sheriklik loyihasi konsepsiyasini potentsial davlat sherigi tomonidan boshqa talabgorlarga davlat-xususiy sheriklik loyihasining amalga oshirilishidan manfaatdorligi to‘g‘risida ma’lum qilish maqsadida o‘zining hamda Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining rasmiy veb-saytida qirq besh kalendar kun muddatda e’longa joylashtirdi.
Tenderda qatnashish uchun manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalarini (takliflarini) 2022-yil 9-aprel Toshkent vaqti bilan soat 18.00 gacha topshirishlari kerak.
Qiziqish bildirish uchun so’rov va tenderlar (takliflar) quyidagi manzilda qabul qilinadi:
1. Samarqand viloyati, Jomboy tumani, Mustaqillik maydoni, 1 uy (Jomboy tumani hokimligi). E-mail: jomboytumani@gmail.com, jomboy.t@exat.uz, Tel: 66-475-11-33, 66-231-99-12
2. Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi manzili: Toshkent shahri, Yunusobod tumani, Sh.Rashidov shoh ko’chasi 16-uy, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, AbduvoxidX@ppp.mf.uz, Теl: 71-203-03-07 (701).
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi Qonunning 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalar (takliflar) olingan taqdirda, Xalq ta’limi vazirligi tomonidan loyihaning xususiy tashabbuskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar ishtirokida xususiy sherikni aniqlash uchun tender o‘tkazadi.

В целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 29 апреля 2019 года № ПФ-5712 «Об утверждении Концепции развития системы народного образования Республики Узбекистан до 2030 года» планируется создать негосударственную образовательную организацию на основе государственно-частного партнерства в части пустующего здания, расположенного по адресу Самаркандская область, Джамбайский район, улица Галакапа, 45, махалля Гулистан.
Создание современной негосударственной образовательной организации на 200 мест на земельном участке в пустующем здании по адресу ул. Галакапа, 45, махалля Гулистан, Джамбайского района, Самаркандской области. Обеспечить, чтобы до 25% из 200 студентов, ежегодно принимаемых негосударственной образовательной организацией, принимались на бесплатной основе.
Концепция проекта государственно-частного партнерства утверждена в соответствии с Законом Республики Узбекистан «О государственно-частном партнерстве» разместила объявление на собственном сайте и на официальном сайте Агентства по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов в течение сорока пяти календарных дней для информирования других заявителей о своей заинтересованности в реализации проекта государственно-частного партнерства.
Форма запроса на выражение заинтересованности
Запрос заинтересованных сторон на участие в торгах и конкурсных заявок (предложений) до 9 апреля 2022 года 18.00 часов Ташкентского времени.
Заявки на участие и тендеры (предложения) принимаются по адресу: г.
- Самаркандская область, Джамбайский район, площадь Мустакиллик, дом 1 (хокимият Джамбайского района). Электронная почта: jomboytumani@gmail.com, jomboy.t@exat.uz, тел: 66-475-11-33, 66-231-99-12
- Адрес Агентства развития государственно-частного партнерства: г. Ташкент, Юнусабадский район, пр. Ш. Рашидова, 16, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, AbduvoxidX@ppp.mf.uz, тел: 71-203- 03-07 (701).
Закон Республики Узбекистан «О государственно-частном партнерстве» В соответствии со статьей 17, в случае запроса интереса и конкурсных заявок (предложений) Министерство народного просвещения проводит конкурс по определению частного партнера с участием частного инициатора проекта и заинтересованных третьих лиц.