Oʼzbekiston Respublikasining 2019 yil 10 maydagi “Davlat-xususiy sheriklik toʼgʼrisida»gi OʼRQ-537-son Qonuni, Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish toʼgʼrisida”gi 259-sonli qaroriga asosan “BEST BUSINESS DREAM” masʼuliyati cheklangan jamiyat tomonidan Toshkent viloyati, Zangiota tumanidagi Bo‘zsuv MFYda joylashgan “Bolalar bog‘i” ni davlat-xususiy sheriklik asosida rekostruksiya qilish va foydalanish boʼyicha tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha kontseptsiyasi taqdim etilgan.
Mazkur loyiha, Toshkent viloyati, Zangiota tumanidagi Bo‘zsuv MFYda joylashgan “Bolalar bog‘i” da Madaniyat va istirohat bog‘i faoliyatini qayta takomillashtirish, yangi o‘yingohlar o‘rnatish, dam olish maskaniga keluvchilarni va sayyohlarni madaniy hordiq olishi uchun barcha qulayliklar yaratish rejalashtirilgan.
Tenderda qatnashish uchun tadbirkorlar tomonidan qiziqish bildirish uchun so‘rov va tendr takliflarini 2022 yil 24 mart kuniga qadar Toshkent vaqti bilan 18.00 gacha topshirilishi kerak.

В соответствии с Законом Республики Узбекистан за № ЗРУ-537 от 10 мая 2019 года «О государственно-частном партнерстве», Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 26 апреля 2020 года № 259 «О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства», обществом с ограниченной ответственностью “BEST BUSINESS DREAM” было представлено инициативное предложение, концепция проекта по реконструкции и эксплуатации “Bolalar bog‘i” в махалле Бозсув Зангиатинского района Ташкентской области на основе государственно-частного партнерства.
Проектом предусмотрена реконструкция Парка культуры и отдыха в махалле Бозсув и установка новых аттракционов.
Запрос на выражение заинтересованности претендентов для участия тендере и тендерное предложение необходимо подать до 24 марта 2022 года до 18.00 по Ташкентскому времени.
E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, AbduvoxidX@ppp.mf.uz Теl: 71-203-03-07 (701).
В соответствии со статьей 17 Закона «О ГЧП», в случае получения запроса о выражении заинтересованности и тендерных предложений, Министерством культуры будет проведен тендер на определение частного партнера с участием частного иницииатора проекта и заинтересованных третьих лиц