O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 11 avgustdagi “Kambag‘al va ishsiz fuqarolarni tadbirkorlikka jalb qilish, ularning mehnat faolligini oshirish va kasb-hunarga o‘qitishga qaratilgan hamda aholi bandligini ta’minlashga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-4804-sonli qarori respublikada mehnat bozorining samarali mexanizmlarini joriy qilish, aholining ishchanlik faolligini oshirish, kambag‘al va ishsiz fuqarolarni zamonaviy kasb-hunar va tadbirkorlik ko‘nikmalariga o‘qitish, shu asosda ularni doimiy daromad keltiradigan mehnat va tadbirkorlik faoliyatiga jalb qilish orqali bandligini ta’minlash maqsadida nodavlat kasb-hunarga o‘qitish muassasalarini tashkil etish ko’zdda tutilgan.
Toshkent shahar, Olmazor tumani hokimligiga tegishli Toshkent shahar, Olmazor tumani Taxtapul Darvoza ko’chasida joylashgan 4/2-son bo’sh turgan bino va tutash yer maydoni (392 kv.m.) davlat-xususiy sheriklik shartlari asosida yoshlarni tadbirkorlik asoslariga o’rgatish, kichik va o’rta biznesni yuritish malakalarini berish, tadbirkorlik madaniyatini tarbiyalash, innovatsiya va menejment markazi faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
– davlat sherigi bilan kelishilgan loyiha hujjatlari asosida DXSh ob’ektida markaz tashkil etish uchun ta’mirlash va rekonstrulstiya qilish, shuningdek, ushbu muassasaning moddiy-texnik bazasini zamonaviy standartlarga mos ravishda tashkil etish;
– bitim amal qilish muddati davomida DXSh ob’ektini asosiy faoliyat turini o‘zgartirmagan holda foydalanish;
– DXSh ob’ektida bino va inshootlarni texnik va yong‘in xavfsizligi qoidalariga muvofiqlashtirilgan holda qurish, hamda bitim amal qilish muddati davomida ushbu qoidalar asosida rekonstruksiya va ekspluatatsiya qilish;
– bitim amal qilish muddati davomida ilg’or metodika ishlab chiqish va texnologiyalarni tadbiq etishni rivojlantirish.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi Qonuniga muvofiq tasdiqlangan davlat-xususiy sheriklik loyihasi konsepsiyasini potentsial davlat sherigi tomonidan boshqa talabgorlarga davlat-xususiy sheriklik loyihasining amalga oshirilishidan manfaatdorligi to‘g‘risida ma’lum qilish maqsadida o‘zining hamda Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligining rasmiy veb-saytida qirq besh kalendar kun muddatda e’longa joylashtirdi.
Tenderda qatnashish uchun manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalarini (takliflarini) 2022-yil 6-mart Toshkent vaqti bilan soat 18.00 gacha topshirishlari kerak.
Qiziqish bildirish uchun so’rov va tenderlar (takliflar) quyidagi manzilda qabul qilinadi:
- Toshkent shahri, Kichik xalqa yo’li ko’chasi, 1 uy (Toshkent shahar Olmazor tumani hokimligi).
Tel: 71-207-31-41 - Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, Tel: 71-203-03-07
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi Qonunning 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun so‘rov va tender arizalar (takliflar) olingan taqdirda, Xalq ta’limi vazirligi tomonidan loyihaning xususiy tashabbuskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar ishtirokida xususiy sherikni aniqlash uchun tender o‘tkazadi.

Постановление Президента Республики Узбекистан от 11 августа 2020 года «О дополнительных мерах по привлечению малообеспеченных и безработных граждан к предпринимательской деятельности, повышению их трудовой активности и профессионального обучения и трудоустройства Постановление №PQ-4804 о внедрении эффективных механизмов рынке труда в стране, повышение активности населения, обучение малоимущих и безработных граждан современным профессиям и предпринимательским навыкам, на основе которых они смогут зарабатывать себе на жизнь. негосударственные профессиональные учебные заведения.
Пустующее здание №4/2, расположенное по улице Тахтапул Дарвоза, Алмазарского района, г.Ташкент, г.Ташкент, хокимият Алмазорского района (392 кв.м.) на основе государственно-частного партнерства планируется обучение молодежи основам предпринимательства, навыкам малого и среднего бизнеса, воспитание культуры предпринимательства, организация Центра инноваций и менеджмента.
Условия проекта государственно-частного партнерства включают:
– ремонт и реконструкция центра для создания центра на основе проектных документов, согласованных с государственным партнером, а также организация материально-технической базы данного учреждения в соответствии с современными стандартами;
– использование объекта ГЧП в течение срока действия договора без изменения основного вида деятельности;
– Строительство зданий и сооружений на объекте с соблюдением правил технической и пожарной безопасности, а также реконструкция и эксплуатация этих объектов в течение срока действия договора;
– разработка передовых методологий и технологий в течение срока действия договора.
Концепция проекта государственно-частного партнерства утверждена в соответствии с Законом Республики Узбекистан «О государственно-частном партнерстве»
разместила объявление на собственном сайте и на официальном сайте Агентства по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов в течение сорока пяти календарных дней для информирования других заявителей о своей заинтересованности в реализации проекта государственно-частного партнерства.
Запрос заинтересованных сторон на участие в торгах и конкурсных заявок (предложений) до 6 марта 2022 года 18.00 часов Ташкентского времени.
Заявки на участие и тендеры (предложения) принимаются по адресу: г.
- г. Ташкент, ул. Кичик халка йоли, 1 (г. Ташкент, хокимият Алмазарского района). Тел: 71-207-31-41
- Агентство развития государственно-частного партнерства, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz,
Тел: 71-203-03-07
Закон Республики Узбекистан «О государственно-частном партнерстве» В соответствии со статьей 17, в случае запроса интереса и конкурсных заявок (предложений) Министерство народного просвещения проводит конкурс по определению частного партнера с участием частного инициатора проекта и заинтересованных третьих лиц.