O‘zbekiston iqtisodiy forumida shartnoma va memorandumlar imzolandi
Toshkentda davom etayotgan “O‘zbekiston iqtisodiy forumi” doirasida Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi ishtirokida qator shartnoma va memorandumlar imzolandi.
Imzolangan hujjatlar ro‘yxati:
1 – Maktabgacha ta’lim vazirligi va Osiyo taraqqiyot banki o‘rtasida “Davlat-xususiy sheriklik asosida 20 ta maktabgacha ta’lim muassasalari qurish, rekonstruktsiya qilish va jihozlash loyihasiga maslahat xizmati ko‘rsatish” bo‘yicha Memorandum (qiymati 50 mln dollar)
2 – Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligi va Osiyo taraqqiyot banki o‘rtasida “Jizzax va Buxoro viloyatlarida issiqlik ta’minoti tizimini davlat-xususiy sheriklik asosida modernizatsiya qilish” loyihasiga maslahat ko‘rsatish bo‘yicha Memorandum (qiymati 450 mln dollar)
3 – Toshkent shahar hokimligi va Osiyo taraqqiyot banki o‘rtasida “Toshkent shahar va Toshkent viloyatida maishiy chiqindilarni saralash va qayta ishlash klaster xizmatlarini tashkil etish loyihasiga maslahat xizmati ko‘rsatish” bo‘yicha Memorandum (qiymati 300 mln dollar)
4 – Uy-joy kommunal xizmat ko‘rsatish vazirligi va Osiyo taraqqiyot banki o‘rtasida “Toshkent shahar oqova tozalash inshootini davlat-xususiy sheriklik asosida modernizatsiya qilish va boshqaruvga berish loyihasiga maslahat xizmati ko‘rsatish” bo‘yicha Memorandum (qiymati 234,5 mln dollar)
5 – Toshkent shahar hokimligi, Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi va “Lazard” kompaniyasi o‘rtasida “Toshkent shahrida issiqlik kogeneratsion stantsiyalarni qurish (2 bosqichli) loyihasiga moliyaviy maslahat xizmati ko‘rsatish” bo‘yicha Memorandum
6 – Xalq ta’limi vazirligi va Xalqaro moliya korporatsiyasi o‘rtasida “Davlat-xususiy sheriklik asosida 20 ta umumta’lim maktablarini qurish, rekonstruktsiya qilish va jihozlash loyihasiga maslahat xizmati ko‘rsatish” bo‘yicha Memorandumi (qiymati 50 mln dollar)
7 – Xalq ta’limi vazirligi va Evropa tiklanish va taraqqiyot banki o‘rtasida “Davlat-xususiy sheriklik asosida 20 ta umumta’lim maktablarini qurish, rekonstruktsiya qilish va jihozlash loyihasiga maslahat xizmati ko‘rsatish” bo‘yicha Memorandum (qiymati 50 mln dollar)
8 – Sog‘liqni-saqlash vazirligi va Osiyo taraqqiyot banki o‘rtasida «Hududlarda Sog‘liqni saqlash tizimida tibbiy markazlarni tashkil etish bo’yicha» Memorandum

Подписаны соглашений и меморандумы на Экономическом форуме Узбекистана
Ряд соглашений и меморандумов подписан при участии Агентства развития государственно-частного партнерства в рамках проходящего в Ташкенте Экономического форума Узбекистана.
Список подписанных документов:
1 – Меморандум между Министерством дошкольного образования и Азиатским банком развития «О консультационных услугах по проекту строительства, реконструкции и оснащения 20 дошкольных образовательных учреждений на основе государственно-частного партнерства» (50 миллионов долларов США)
2 – Меморандум между Министерством жилищно-коммунального хозяйства и Азиатским банком развития о консультациях по проекту «Модернизация систем теплоснабжения в Джизакской и Бухарской областях на основе государственно-частного партнерства» (450 миллионов долларов США)
3 – Меморандум между администрацией города Ташкента и Азиатским банком развития «Консультационные услуги для проекта по организации кластерных услуг по сортировке и переработке бытовых отходов в Ташкенте и Ташкентской области» (300 миллионов долларов США)
4 – Меморандум между Министерством жилищно-коммунального хозяйства и Азиатским банком развития «О консультационных услугах по проекту модернизации и управления Ташкентскими очистными сооружениями на основе государственно-частного партнерства» (стоимостью 234,5 млн. Долларов США)
5 – Меморандум между хокимиятом города Ташкента, Агентством развития государственно-частного партнерства и компанией Lazard «О предоставлении финансовых консультационных услуг по проекту строительства тепловых когенерационных станций (2-этап) в Ташкенте»
6 – Меморандум между Министерством народного образования и Международной финансовой корпорацией «О консультационных услугах по проекту строительства, реконструкции и оснащения 20 общеобразовательных школ на основе государственно-частного партнерства» (на сумму 50 млн. Долларов США)
7 – Меморандум между Министерством народного образования и Европейским банком реконструкции и развития о «Консультационных услугах по проекту строительства, реконструкции и оснащения 20 общеобразовательных школ на основе государственно-частного партнерства» (стоимостью 50 миллионов долларов)
8 – Меморандум между Министерством здравоохранения и Азиатским банком развития «О создании медицинских центров в системе здравоохранения в регионах»