O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi, Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shaxrida maishiy chiqindilarni to‘plash, tashish, saralash va qayta ishlash xizmatlarini davlat-xususiy sheriklik asosida amalga oshirish loyihasi yuzasidan ikki bosqichli tenderning birinchi bosqichi (takroran) boshlanganligini e’lon qiladi.
Tenderda ishtirok etish istagini bildirmoqchi bo‘lgan yakka tartibdagi tadbirkorlar va yuridik shaxslar quyida keltirilgan dastlabki malakani baholash hujjatlarini yopiq konvertda, muhrlangan, loyiha nomi ko‘rsatilgan va “Maishiy chiqindilarni to‘plash, olib chiqib ketish, saralash va qayta ishlash sohasida Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risidagi bitimni tuzish huquqi bo‘yicha tender g‘olibini aniqlash uchun tender komissiyasiga” deb yozilgan holatda, O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasiga , shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligiga ariza nusxasi (ilovalarisiz), 2021 yilning 5 noyabr soat 18-00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar taqdim etishlari shart.

State Committee of the Republic of Uzbekistan on Ecology and Environmental Protection announces the start of the first stage (again) of a two-stage tender for the project of providing services for the collection, transportation, sorting and recycling of household waste on the basis of public-private partnership in the сity Kokand of Fergana region.
Sole proprietors and legal entities wishing to participate in the tender must submit the documents attached below on the preliminary qualifications assessment documentation in a sealed envelope with the name of the project, as well as with the inscription “To the Tender Committee for determining the winner of the tender for the right to conclude the Public-Private Partnership Agreement for the collection, transportation, sorting and recycling of household waste”, to the State Committee of the Republic of Uzbekistan on Ecology and Environmental Protection, and also the copy of the application (without attachments) to the Public-Private Partnership Development Agency under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan, by November 05, 2021, until 18:00 (Tashkent time).