Oʼzbekiston Respublikasi Sogʼliqni saqlash vazirligi “SHAXBOZBEK UMURZOQOV” MChJ tomonidan tashabbus qilingan Samarqand viloyati Qoʼshrabod tumani tibbiyot birlashmasiga qarashli
43-sonli oilaviy poliklinikasi hududida joylashgan sobiq omborxona binosi negizida davlat-xususiy sheriklik asosida tibbiyot markazini tashkil etish loyihasi (keyingi oʼrinlarda – Loyiha)ni amalga oshirishni rejalashtirmoqda.
Oʼzbekiston Respublikasi Sogʼliqni saqlash vazirligi barcha manfaatdor tomonlarni Loyihaning amalga oshirilishidan manfaatdorligi toʼgʼrisida maʼlum qilish taklifi taqdim etishlarini soʼraydi. Xususiy sherik mamlakatdagi oʼsib borayotgan bozordan manfaat koʼradi hamda mamlakatda amalga oshiriladigan davlat-xususiy sheriklik loyihalaridan birida ishtirok etish imkoniyatiga ega boʼladi.
Loyiha yuzasidan xususiy sherikni tanlash Oʼzbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik toʼgʼrisida”gi Qonuni, Oʼzbekiston Respublikasi Prezidentining 2019 yil 16 apreldagi
PQ-4290-son “Sogʼliqni saqlash sohasida davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish chora-tadbirlari toʼgʼrisida”gi qarori hamda Oʼzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi 259-son “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish toʼgʼrisida”gi qarori talablariga binoan amalga oshiriladi.
Kompaniyalar Loyihaning amalga oshirilishidan manfaatdorligi toʼgʼrisida maʼlum qilish taklifini taqdim etishlari soʼraladi. Loyihaning amalga oshirilishidan manfaatdorligi toʼgʼrisida maʼlum qilish taklifi ilovadagi jadvalni toʼldirilgan holda 2021 yilning 28 oktyabriga qadar quyidagi elektron pochta manziliga yuborilishi lozim.

Offer to other applicants to declare their interest in the implementation of a project on the creation of a medical center on the basis of a former warehouse building located on the territory of the family polyclinic No. 43 of the Medical Association of the Kushrabad district of the Samarkand region on the basis of a public-private partnership.
The Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan plans to implement a project on the creation of a medical center on the basis of a former warehouse building located on the territory of the family polyclinic No. 43 of the Medical Association of the Kushrabad district of the Samarkand region on the basis of a public-private partnership (hereinafter referred to as the Project), initiated by the SHAXBOZBEK UMURZOQOV LLC.
The Ministry of Health of the Republic of Uzbekistan asks all interested parties to submit a proposal to communicate their interest in the implementation of the Project. The private partner will benefit from the growing market in the country and will have the opportunity to participate in one of the public-private partnership projects being implemented in the country.
The choice of a private partner for the Project is carried out in accordance with the requirements of the Law of the Republic of Uzbekistan “On public-private partnership”, Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated April 16, 2019 No. PP-4290 “On measures to develop public-private partnership in the field of health care”, as well as Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated April 26, 2020 No.-259 “On improving the procedure for implementing public-private partnership projects.”
Companies are invited to submit a proposal to indicate their interest in the implementation of the Project. Proposals for notification of interest in the implementation of the project must be sent to the email address below by October 28, 2021, by filling out the table in the application.