DXSh agentligida yana bir yangi tayinlov
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirining 2019 yil 15-noyabrdagi 288-sonli buyurug‘i bilan O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktorining o‘rinbosari lavozimiga Nuriddinov Nodirjon Izzatullaevich tayinlandi.
Nodir Nuriddinov 1979 yil Toshkent shahrida tavallud topgan. Millati o‘zbek. Ma’lumoti oliy. 2011 y. Manchester Metropolitan Universitetining menejment iqtisodchi mutaxassisligini tamomlagan.
Mehnat faoliyati:
2004-2008 y. – ASEM Construction Development UK LTD kompaniyasining Bosh boshqaruvchisi
2008-2011 y. – Manchester Metropolitan Universiteti talabasi
2011-2014 y. – “Deloitte” firmasi auditori
2014-2016 y. – Bouygues kompaniyasi moliyaviy masalalar bo‘yicha menejeri
2016-2019 y. – “Collinson Group” kompaniyasi moliyaviy rejalashtirish va tahlil qilish bo‘yicha katta mutaxassisi
2019-2019 yy.- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Davlat rivojlantirish dasturlarini moliyaviy ta’minlash Departamenti Orolbo‘yi mintaqasini rivojlantirish va hududiy dasturlarni moliyaviy tartibga solish boshqarmasi Orolbo‘yi mintaqasini rivojlantirish va hududiy dasturlarni moliyalashtirish bo‘limi etakchi mutaxassisi
2019-2019 y. – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Davlat rivojlantirish dasturlarini moliyaviy ta’minlash Departamenti direktori o‘rinbosari
2019 y.-h.q. – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktori o‘rinbosari
N.Nuriddinov iqtisod, menedjment sohasida katta bilim va tajribaga ega. Xorijiy moliya institutlari va investorlar bilan mustahkam aloqlarni o‘rnatgan holda Davlat-xususiy sheriklikni riovjlantirish sohasida xorij tajribasidan unumli foydalanuvchi mutaxassis hisoblanadi.

New appointment in the PPP Development Agency
In accordance with the order of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan No. 288 dated November 15, 2019, Nuriddinov Nodirjon Izzatullaevich was appointed deputy director of the Agency for the Development of Public-Private Partnerships under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
Nadir Nuriddinov was born in 1979 in Tashkent. Nationality – Uzbek. In 2011. graduated from the University of Manchester Metropolitan with a degree in management economics.
- 2004-2008. – General Manager of ASEM Construction Development UK LTD.
- 2008-2011 – Student at the Manchester Metropolitan University.
- 2011-2014. – Auditor of “Deloitte”
- 2014-2016. – Financial Manager at Bouygues
- 2016-2019 – Senior Financial Planning and Analysis Specialist at Collinson Group
- 2019-2019 – Leading Specialist, Division for Development of the Aral Sea Region and Financing of Regional Programs for the Management of Development of the Aral Sea Region and Financial Regulation of Regional Programs of the Department of Financial Support of State Development Programs of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
- 2019-2019 – Deputy Director of the Department of Financial Support of State Development Programs of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
- 2019 – Deputy Director of the Agency for the Development of Public-Private Partnership under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
N. Nuriddinov has knowledge and, in particular, foreign experience in the field of economic management. He is a specialist in working with international financial institutions and investors.