O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirining 2019 yil 15-noyabrdagi 288-sonli buyurug‘i bilan O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari lavozimiga Bozorov Zokir Abdulloevich tayinlandi.
Zokir Bozorov 1982 yil Buxoro viloyatida tavallud topgan. Milliati o‘zbek. Ma’lumoti oliy. 2004 yilda Toshkent moliya institutini coliq va soliqqa solish mutaxassisligini tamomlagan.
Mehnat faoliyati:
2004-2006 yy- Buxoro viloyati Kogon shahar moliya bo‘limining 1-toifali iqtisodchisi
2006-2007 yy Buxoro viloyati Kogon shahar moliya bo‘limi g‘azna ijrosi sektorining 1-toifali iqtisodchisi
2008-2012 yy- Buxoro viloyat moliya boshqarmasi iqtisodiyot xarajatlarni moliyalashtirish bo‘limi boshlig‘i
2012-2013 yy- Buxoro viloyati Kogon shahar hokimligi moliya bo‘limi mudiri
2013-2015 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Iste’mol bozori, transport va xizmat ko‘rsatish sohalarini moliyaviy hamda narx orqarli tartibga solish boshqarmasi Uy-joy va kommunal xo‘jaligini moliyaviy va narx orqali tartibga solish bo‘limi bosh iqtisodchisi.
2015-2017yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Iste’mol bozori, transport va xizmat ko‘rsatish sohalarini moliyaviy hamda narx orqarli tartibga solish boshqarmasi Uy-joy va kommunal xo‘jaligini moliyaviy va narx orqali tartibga solish bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari.
2017-2019 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Hududlarni obodonlashtirish va kommunal xizmatlarni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlarni ta’minlashni moliyalashtirish boshqarmasining “Toza ichimlik suvi” fondi mablag‘larini boshqarish bo‘limi boshlig‘i
2019-2019 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Uy-joy va kommunal xizmat ko‘rsatish sohasini moliyaviy tartibga solish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Uy-joy va kommunal xo‘jaligini moliyaviy tartibga solish va monitoring qilish bo‘limi boshlig‘i
2019-2019 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Uy-joy va kommunal xizmat ko‘rsatish sohasini moliyaviy tartibga solish boshqarmasi boshlig‘i
2019-h.v- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari
Z.Bozorov Davlat moliyasini boshqarish sohasida keng amaliy bilimga ega. Shuningdek, ko‘p yillik tajribasidan unumli foylanib, zamonaviy tendentsiyalarini qo‘llagan holda Davlat-xususiy sherikligi sohasini rivojlantirish bo‘yicha etuk mutaxassis hisoblanadi.

New appointment in the PPP Development Agency
In accordance with order No. 288 of November 15, 2019, Zokir Abdullaevich Bozorov was appointed First Deputy Director of the Agency for Development of Public-Private Partnerships under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
Zokir Bozorov was born in 1982 in the Bukhara region. Nationality – Uzbek. Higher education. In 2004 he graduated from the Tashkent Financial Institute with a degree in taxes and taxation.
- 2004-2006 – an economist of the 1st category of the financial department of the city of Kagan, Bukhara region.
- 2006-2007 – an economist of the 1st category of the sector of treasury execution of the financial department of the city of Kagan, Bukhara region.
- 2008-2012 – Head of the Department of Financing Economic Expenses of the Financial Department of the Bukhara Region.
- 2012-2013 – Head of the financial department of the Kagan city hokimiyat of the Bukhara region.
- 2013-2015 – chief economist of the department of financial regulation in the field of housing and communal services of the Office of financial and price regulation of the consumer market, transport and services in the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
- 2015-2017 – Deputy Head of the Department of financial regulation in the field of housing and communal services of the Office of financial and price regulation of the consumer market, transport and services in the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan
- 2017-2019 – Head of the Department of Management of Funds of the Clean Drinking Water Fund of the Finance Department of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan to ensure measures for the development of territorial improvement and public utilities
- 2019-2019 – head of the department of financial regulation and monitoring in the field of housing and communal services – deputy head of the department of financial regulation in the field of housing and communal services of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
- 2019-2019 – Head of the department of financial regulation in the field of housing and communal services of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
- 2019 – First Deputy Director of the Agency for the Development of Public-Private Partnership under the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan.
Z. Bozorov has practical knowledge in the field of public finance. Also many years of experience using current trends.