O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirining 2019 yil 15-noyabrdagi 288-sonli buyurug‘i bilan O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari lavozimiga Bozorov Zokir Abdulloevich tayinlandi.
Zokir Bozorov 1982 yil Buxoro viloyatida tavallud topgan. Milliati o‘zbek. Ma’lumoti oliy. 2004 yilda Toshkent moliya institutini coliq va soliqqa solish mutaxassisligini tamomlagan.
Mehnat faoliyati:
2004-2006 yy- Buxoro viloyati Kogon shahar moliya bo‘limining 1-toifali iqtisodchisi
2006-2007 yy Buxoro viloyati Kogon shahar moliya bo‘limi g‘azna ijrosi sektorining 1-toifali iqtisodchisi
2008-2012 yy- Buxoro viloyat moliya boshqarmasi iqtisodiyot xarajatlarni moliyalashtirish bo‘limi boshlig‘i
2012-2013 yy- Buxoro viloyati Kogon shahar hokimligi moliya bo‘limi mudiri
2013-2015 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Iste’mol bozori, transport va xizmat ko‘rsatish sohalarini moliyaviy hamda narx orqarli tartibga solish boshqarmasi Uy-joy va kommunal xo‘jaligini moliyaviy va narx orqali tartibga solish bo‘limi bosh iqtisodchisi.
2015-2017yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Iste’mol bozori, transport va xizmat ko‘rsatish sohalarini moliyaviy hamda narx orqarli tartibga solish boshqarmasi Uy-joy va kommunal xo‘jaligini moliyaviy va narx orqali tartibga solish bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari.
2017-2019 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Hududlarni obodonlashtirish va kommunal xizmatlarni rivojlantirish bo‘yicha chora-tadbirlarni ta’minlashni moliyalashtirish boshqarmasining “Toza ichimlik suvi” fondi mablag‘larini boshqarish bo‘limi boshlig‘i
2019-2019 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Uy-joy va kommunal xizmat ko‘rsatish sohasini moliyaviy tartibga solish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari – Uy-joy va kommunal xo‘jaligini moliyaviy tartibga solish va monitoring qilish bo‘limi boshlig‘i
2019-2019 yy- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi Uy-joy va kommunal xizmat ko‘rsatish sohasini moliyaviy tartibga solish boshqarmasi boshlig‘i
2019-h.v- O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari
Z.Bozorov Davlat moliyasini boshqarish sohasida keng amaliy bilimga ega. Shuningdek, ko‘p yillik tajribasidan unumli foylanib, zamonaviy tendentsiyalarini qo‘llagan holda Davlat-xususiy sherikligi sohasini rivojlantirish bo‘yicha etuk mutaxassis hisoblanadi.

Новое назначение в Агенстве ГЧП
Согласно приказу №288 от 15 ноября 2019 года, Зокир Абдуллаевич Бозоров назначен Первым заместителем директора Агентства по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан.
Зокир Бозоров родился в 1982 году в Бухарской области. По национальности узбек. Образование высшее. В 2004 году окончил Ташкентский финансовый институт по специальности «налоги и налогооблажение».
Трудовая деятельность:
- 2004-2006 гг. – экономист 1 категории финансового отдела г. Каган Бухарской области.
- 2006-2007 гг.- экономист 1 категории сектора казначейского исполнения финансового отдела г.Каган Бухарской области.
- 2008-2012 – начальник отдела финансорования экономических расходов финансового управления Бухарской области.
- 2012-2013 гг. – заведующий финансовым отделом Каганского городского хокимията Бухарской области.
- 2013-2015 гг-главный экономист отдела финансового регулирования в сфере жилищно-коммунального обслуживания Управления финансового и ценового регулирования потребительского рынка, транспорта и сферы услуг Министерства финансов Республики Узбекистан
- 2015-2017гг. – заместитель начальника отдела финансового регулирования в сфере жилищно-коммунального обслуживания Управления финансового и ценового регулирования потребительского рынка, транспорта и сферы услуг Министерства финансов Республики Узбекистан
- 2017-2019 гг.-начальник отдела управления средствами фонда “Чистая питьевая вода” департамента финансов Министерства финансов Республики Узбекистан по обеспечению мероприятий по развитию территориального благоустройства и коммунального хозяйства
- 2019-2019 гг. – начальник отдела финансового регулирования и мониторинга в сфере жилищно-коммунального хозяйства – заместитель начальника управления финансового регулирования в сфере жилищно-коммунального обслуживания Министерства финансов Республики Узбекистан.
- 2019-2019 гг. – начальник управления финансового регулирования в сфере жилищно-коммунального обслуживания Министерства финансов Республики Узбекистан.
- 2019 – по н.в. – Первый заместитель директора Агентства по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан.
З. Бозоров обладает практическими знаниями в области государственных финансов. Также многолетний опыт работы с использованием современных тенденций.