O’zbekiston Respublikasining 2019 yil 10 maydagi “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida”gi O’RQ-537-son Qonuni, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida”gi 259-sonli hamda O’zbekiston Respublikasi Prezidentiningning 2022 yil 4 apreldagi “Avtomobil yo‘llarida inson xavfsizligini ishonchli ta’minlash va o‘lim holatlarini keskin kamaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-190-sonli qarorlariga asosan “Transport oqimi nazorati” MChJ tomonidan Toshkent viloyati Chinoz tumanida xavfsiz va aqlli shahar uskunalarini tadbiq qilishning 1-bosqichini amalga oshirishga davlat-xususiy sheriklik asosida amalga oshirish va foydalanish bo’yicha tashabbus taklifi, shu jumladan, loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan.
Mazkur loyiha doirasida Toshkent viloyati Chinoz tumanida xavfsiz va aqlli shahar asboblarini tadbiq qilishning 1-bosqichini amalga oshirish rejalashtirilgan.
Tenderda qatnashish uchun tadbirkorlar tomonidan qiziqish bildirish uchun soʼrov va tender takliflarini  2023-yil 20-aprel kuniga qadar Toshkent vaqti bilan 18.00 gacha  topshirilishi kerak.
Loyiha haqida malumot.
1. Chinoz tumani hokimligi Toshkent viloyati, Chinoz tumani, Sh.Rashidov ko’chasi 12-uy Tel: 0 370 59-31-162, E-mail: chinoz.t@umail.uz
(Eslatma! Elektron yuboriladigan fayl yoki fayllarning hajmi 10 MBdan ortiq’ bo’lmasligi lozim. Shu munosabat bilan fayllarni ixchamlashtirilgan 10 MBdan ortiq bo’lmagan holda yuborishingiz so’raladi yoki qoq’oz shaklida taqdim etishingiz mumkin).

In accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan “On public-private partnership” № UP-537 dated May 10, 2019, Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On improving the procedure for implementing public-private partnership projects” № 259 dated April 26, 2020 LLC “Transport Oqimi Nazorati” carries out activities to ensure safety and security in Chinoz district, Tashkent region the proposal of the initiative for the introduction and use of smart city equipment based on public-private partnership for the implementation of 1-stage of the implementation, including the concept of the project.
Within the framework of this project, it is planned to implement the 1-stage of the introduction of safe and smart urban devices in Chinoz district, Tashkent region.
To participate in the tender, entrepreneurs must submit applications and tender proposals for expressing interest by April 20, 2023 at 18.00 Tashkent time.
- Chinoz Municipality Tashkent region Chinoz, street Sh.Rashidova, 12 Tel: 0 370 59-31-162, E-mail: chinoz.t@umail.uz
(Note! The size of the file or files sent electronically should not exceed 10 MB. In this regard, you will be asked to send files of no more than 10 MB in compressed form or you can provide them in paper form).