O’zbekiston Respublikasining 2019 yil 10 maydagi “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida”gi O’RQ-537-son Qonuni, O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida”gi 259-sonli hamda O’zbekiston Respublikasi Prezidentiningning 2022 yil 4 apreldagi “Avtomobil yo‘llarida inson xavfsizligini ishonchli ta’minlash va o‘lim holatlarini keskin kamaytirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-190-sonli qarorlariga asosan “Transport oqimi nazorati” MChJ tomonidan Toshkent viloyati Oqqo’rg’on tumanida xavfsiz va aqlli shahar uskunalarini tadbiq qilishning 1-bosqichini amalga oshirishga davlat-xususiy sheriklik asosida amalga oshirish va foydalanish bo’yicha tashabbus taklifi, shu jumladan, loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan.
Mazkur loyiha doirasida Toshkent viloyati Oqqo’rg’on tumanida xavfsiz va aqlli shahar asboblarini tadbiq qilishning 1-bosqichini amalga oshirish rejalashtirilgan.
- Oqqo’rg’on tuman hokimligi Toshkent viloyati, Oqqo’rg’on tumani Ohunboboev ko’chasi 1-uy Tel: 0-370-55-21-311, E-mail: oqqorgon.t@umail.uz,
E-xat: oqqorgon.t@exat.uz - Oʼzbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi Toshkent shahar, Sh.Rashidov shox koʼchasi,16-uy. E-mail:pppinfo@.ppp.mf.uz RSultanmuratov@ppp.mf.uz Tel: +998 71 203-03-07 (702). (Eslatma! Elektron yuboriladigan fayl yoki fayllarning hajmi 10 MBdan ortiq’ bo’lmasligi lozim. Shu munosabat bilan fayllarni ixchamlashtirilgan 10 MBdan ortiq bo’lmagan holda yuborishingiz so’raladi yoki qoq’oz shaklida taqdim etishingiz mumkin).
“DXSh toʼgʼrisida”gi Qonunning 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun soʼrov va tender takliflari olingan taqdirda, Oqqo’rg’on tuman hokimligi tomonidan loyihaning xususiy tashabusskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar o’rtasida xususiy sherikni aniqlash uchun tender oʼtkaziladi.

В соответствии с Законом Республики Узбекистан от 10 мая 2019 года № УП-537 “О государственно-частном партнерстве”, постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 26 апреля 2020 года № 259 “О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства” ООО “Transport Oqimi Nazorati” осуществляет деятельность по обеспечению безопасности и безопасности в Аккурганском районе Ташкентской области. предложение инициативы по внедрению и использованию оборудования умного города на основе государственно-частного партнерства для реализации 1-этапа внедрения, в том числе, представлена концепция проекта.
В рамках данного проекта планируется реализация 1-этапа внедрения безопасных и умных городских устройств в Аккурганском районе Ташкентской области.
Для участия в тендере предприниматели должны представить заявки и тендерные предложения для выражения интереса до 2-апреля 2023 года в 18.00 по ташкентскому времени.
- Хокимият Аккурганского района Ташкентская область, Аккурганский район, улица Ахунбабаева, дом 1 тел: : 0-370-55-21-311, E-mail: oqqorgon.t@umail.uz, E-xat: oqqorgon.t@exat.uz
- Агентство по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан г. Ташкент, улица Ш.Рашидова,дом 16 .E-mail:pppinfo@.ppp.mf.uz RSultanmuratov@ppp.mf.uz Тел: +998 71 203-03-07 (702). (Примечание! Размер файла или файлов, отправляемых в электронном виде, не должен превышать 10 МБ. В связи с этим вам будет предложено отправить файлы размером не более 10 МБ в сжатом виде или вы можете предоставить их в бумажном виде).