Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filialiga xususiy tashabbuskor «D7X7Sh» MCHJ tomonidan tashabbus taklifi, shu jumladan loyiha konsepsiyasi taqdim etilgan. Mazkur loyihada Samarqand viloyati, Samarqand shahar, Professorlar ko‘chasi, 51-uy, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali hududida (0.3 gektar) yer maydonida 400 o’ringa mo’ljallangan talabalar turar joyi binosini qurish va faoliyatini tashkil etish rejalashtirilgan.
O’zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to’g’risida” 2019-yil 10-maydagi O’RQ-537-son Qonuniga va O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to’g’risida” 2020-yil 26-apreldagi 259-son qaroriga muvofiq mazkur loyihaning konsepsiyasi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali tomonidan 2022-yilning 30-dekabrida tasdiqlangan.
Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali talabalarini zamonaviy shinam turar joy bilan ta’minlash rejalashtirilgan.
Ushbu loyihani amalga oshirishda manfaatdor tomonlar qiziqish bildirish uchun so’rov va takliflarini 2023-yil 25-fevralgacha topshirishlari lozim.
• Oliy ta’lim fan va inovatsiyalar vazirligi manzili: 100095 Toshkent shahri, 2-Chimboy ko’chasi, 96-uy, E-mail: devonxona@edu.uzedu@exat.uz, veb-sayt: edu.uz, Telefon raqami: +99871 246 04 27
1. Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti Samarqand filiali manzili: Samarqand shahar, Professorlar ko‘chasi, 51-uy, E-mail: sbtsue@edu.uz , veb-sayt: https://www.adpi.uz https://www.sbtsue.uz , Telefon raqami: +998662373200
2. Davlat-xususiy Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi manzili: Toshkent shahri, Yunusobod tumani, Sh.Rashidov shoh ko’chasi 16-uy,  E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, ADuvlanov@ppp.mf.uz; AbduvoxidX@ppp.mf.uz; FUmarov@ppp.mf.uz, Tel: 71-203-03-07 (708). (Eslatma! Elektron yuboriladigan fayl yoki fayllarning hajmi 10 MBdan ortiq bo’lmasligi lozim. Shu munosabat bilan fayllarni ixchamlashtirgan 10 MB dan ortiq bo’lmagan holda yuborishingiz so’raladi yoki qog’oz shaklida taqdim etishingiz mumkin).
“DXSH to’g’risida”gi qonunning 17-moddasiga binoan, qiziqish bildirish uchun so’rov va tenderlar (takliflar) olingan taqdirda, Oliy ta’lim fan va inovatsiyalar vazirligi tomonidan loyihaning xususiy tashabbuskori va qiziqish bildirgan uchinchi tomonlar ishtirokida xususiy sherikni aniqlash uchun tender o’tkazadi.

Samarkand branch of Tashkent State University of Economics Institute was offered an initiative proposal by the private initiative “D7X7Sh” LLC, including a project concept. In this project, it is planned to organize the construction and activities of the Samarkand region, Samarkand city, Professorlar Street, 51st house, Samarkand branch of Tashkent State University of Economics (0.3 hectares), the building of the student residence, designed for 400 places on the land.
.In accordance with the decision № 259 of 26 April, the concept of this project was approved by the Samarkand branch of Tashkent State University of Economics Decmber 30, 2022.
It is planned to provide students of Samarkand branch of Tashkent State University of Economics with modern comfortable accommodation.
Requests and proposals for interested parties to express interest in the implementation of this project must be submitted by February 25, 2023.
1. Address of the Ministry of higher education, science and innovations: 100095 Tashkent City, 2-Chimboy Street, 96 house, E-mail: devonxona@edu.uz, edu@exat.uz, website: edu.uz, phone number: +99871 246 04 27;
2. Samarkand branch of Tashkent State University of Economics: at Samarqand city, Professorlar Street, 51st house, E-mail: sbtsue@edu.uz , veb-sayt: https://www.adpi.uz https://www.sbtsue.uz , Tel: +998662373200;
3. Address of the Public-Private Partnership Development Agency: Yunusabad district, Tashkent City, Sh.Rashidov King Street 16-House, E-mail: pppinfo@ppp.mf.uz, ADuvlanov@ppp.mf.uz; AbduvoxidX@ppp.mf.uz; FUmarov@ppp.mf.uz, Tel: 71-203-03-07 (708). ). (Note: The size of the file or files to send electronically should not exceed 10 MB. Therefore, please send no more than 10 MB, which is a compact file, or you can send on paper).
In accordance with Article 17 of the LRU-537 in case of receipt of a request for interest and tenders (proposals), the the Ministry of higher education, science and innovations will conduct a tender to identify a private partner with the participation of a private initiator and third parties interested in the project.