O‘zbekiston Respublikasining fitosanitar xavfsizligini mustahkamlash maqsadida davlat-xususiy sheriklik asosida xorijiy investor ishtirokida feromon tutqichlarni ishlab chiqarish loyihasi to‘g‘risida e’lon
O‘zbekiston Respublikasining fitosanitar xavfsizligini mustahkamlash maqsadida davlat-xususiy sheriklik asosida xorijiy investor ishtirokida feromon tutqichlarni ishlab chiqarish loyihasi konsepsiyasi tasdiqlandi.
Loyiha konsepsiyasiga ko‘ra, potensial davlat hamkori – O‘zbekiston Respublikasi O‘simliklar karantini va himoyasi ilmiy-tadqiqot instituti; vakolatli davlat organi – O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi talabgorlar o‘rtasida tender e’lon qiladi.
So‘rov shartlari:
- xalqaro standartlarga muvofiq feromon tutqichlarini ishlab chiqarish sohasida yetarli malakali tajribaga ega va ishlab chiqarilayotgan feromon dispenserlari uchun “Yevropa Ittifoqining xavfsizlik pasporti” bilan tasdiqlangan bo‘lish zarur;
- ishlab chiqariladigan feromon dispenserlari uchun O‘zbekiston Respublikasining “O‘simliklarni kimyoviy va biologik himoya qilish vositalari, mineral va mikrobiologik o‘g‘itlarni ro‘yxatdan o‘tkazish guvohnomasi”ga ega bo‘lishi (minimal 5 ta feromon tutqich nomlari O‘zbekiston Respublikasida ro‘yxatdan o‘tgan va guvohnomaga ega bo‘lishi kerak);
- ishlab chiqariladigan feromon dispenserlarida O‘zbekiston Respublikasi hududida ijobiy natijaga (samaradorlikka) ega bo‘lishi;
- moliyaviy va texnik jihatdan ta’minlangan bo‘lishi lozim.
Tenderda ishtirok etish uchun manfaatdor tomonlar o‘z ariza va takliflarini 2023 yil 9 fevral Toshkent vaqti bilan soat 18:00 ga qadar topshirishlari lozim.
Ariza yuborish manzili:
O‘simliklar karantini va himoyasi ilmiy-tadqiqot institutining manzili: 111215, Toshkent viloyati, Qibray tumani Bobur ko‘chasi, 4 uy, tel.:71-260-48-53, el.manzil: ilmiymarkaz@karantin.uz

Объявление о проекте создания производства феромонных ловушек с участием иностранного инвестора на основе государственно-частного партнерства для укрепления фитосанитарной безопасности Республики Узбекистан.
Утверждена концепция проекта по созданию производства феромонных ловушек с участием иностранного инвестора на основе государственно-частного партнерства для укрепления фитосанитарной безопасности Республики Узбекистан. Согласно концепции проекта, Потенциальный государственный партнер – Научно исследовательский институт по карантину и защите растений Республики Узбекистан и уполномоченный государственный орган – Агентство по развитию государственно-частного партнерства при Министерстве финансов Республики Узбекистан объявляют тендер среди претендентов.
• нобходимо имет достаточный квалификационный опыт в области производства феромонных ловушек в соответствии с международными стандартами и подтвержденных «Паспортом безопасности Европейского Союза» на производимые диспенсеры феромонов;
• имет «Свидетелство о регистрации химических и биологических средств защиты растений, минералных и микробиологических удобрений» Республики Узбекистан на производимые диспенсеры феромонов (как минимум 5 наименований феромонных довушек должны быт зарегистрированы и имет свидетелсва о регистрации на территории Республики Узбекистан);
• имет положителный опыт (эффективност) работы на территории Республики Узбекистан на производимые диспенсеры феромонов;
• должны быт материално и технически обеспечены.
Для участия в тендере заинтересованные стороны должны представит свои заявки и предложения до 18:00 часов по Ташкентскому времени 9 февраля 2023 года.
Адрес Научно исследовательского института по карантину и защите растений Республика Узбекистан:111215,Ташкентская област, Кибрайский район, улица Бобура, дом № 4. тел: 71 260-48-53, ilmiymarkaz@karantin.uz