O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi Jizzax viloyatining Arnasoy, Baxmal, Zafarobod, Zomin, Mirzacho‘l, Paxtakor, Forish, Yangiobod va G‘allaorol tumanlarida (3-lot) maishiy chiqindilarni to‘plash, tashish, saralash va qayta ishlash xizmatlarini davlat-xususiy sheriklik asosida amalga oshirish loyihasi yuzasidan qiziqish bildirish uchun e’lon.
Maishiy chiqindilarni to‘plash, olib chiqib ketish, saralash va qayta ishlash klaster xizmatlarini davlat-xususiy sheriklik asosida boshqarish yuzasidan loyiha konsepsiyasi tasdiqlandi.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi qonuniga muvofiq tasdiqlangan davlat-xususiy sheriklik loyihasi konsepsiyasini potentsial davlat sherigi (O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi) hamda vakolatli davlat organi (Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi) tomonidan ma’lum qilish maqsadida o‘zining rasmiy veb-saytida qirq besh kalendar kun muddatda e’longa joylashtirildi.
Tenderda ishtirok etish istagi bo‘lgan tomonlar o‘zlarining qiziqish uchun so‘rovlarini 2022 yil 26 dekabr kuni, Toshkent vaqti bilan soat 18:00 ga qadar Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasiga topshirishlari lozim.

Государственный комитет экологии и охраны окружающей среды Республики Узбекистан занимается сбором, транспортировкой, сортировкой и переработкой бытовых отходов в Арнасайский, Бахмальский, Зафарабадский, Зоминский, Мирзачульский, Пахтакорский, Форишский, Янгиабадский и Галлааральский районах Джиззахской области (3-лот) объявление о выражении заинтересованности в проекте реализации услуг на основе государственно-частного партнерства.
Утверждена концепция проекта по управлению кластером услуг по сбору, вывозу, сортировке и переработке бытовых отходов на основе государственно-частного партнерства.
Концепция проекта государственно-частного партнерства, утвержденной в соответствии с Законом Республики Узбекистан «О государственно-частном партнерстве» потенциальным государственным партнером (Государственным комитетом и охраны окружающей среды Республики Узбекистан) и уполномоченным государственным органом (Агентство по развитию государственно-частного партнерства) для этого в течение сорока пяти календарных дней было размещено объявление на их официальных сайтах.
Стороны, желающие принять участие в тендере, должны подать свои заявки в Государственный комитет экологии и охраны окружающей среды до 26 декабря 2022 года, 18:00 по Ташкентскому времени.
Заявки будут отклонены, если утвержденная форма запроса на выражение заинтересованности и документы (отчеты) не будут представлены в полном объеме и в срок.