O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi Jizzax viloyatining Do‘stlik tumanida (2-lot) maishiy chiqindilarni to‘plash, tashish, saralash va qayta ishlash xizmatlarini davlat-xususiy sheriklik asosida amalga oshirish loyihasi yuzasidan qiziqish bildirish uchun e’lon.
Maishiy chiqindilarni to‘plash, olib chiqib ketish, saralash va qayta ishlash klaster xizmatlarini Davlat-xususiy sheriklik asosida boshqarish yuzasidan loyiha konsepsiyasi tasdiqlandi.
O‘zbekiston Respublikasining “Davlat-xususiy sheriklik to‘g‘risida”gi qonuniga muvofiq tasdiqlangan davlat-xususiy sheriklik loyihasi konsepsiyasini potentsial davlat sherigi (O‘zbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasi) hamda vakolatli davlat organi (Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish agentligi) tomonidan ma’lum qilish maqsadida o‘zining rasmiy veb-saytida qirq besh kalendar kun muddatda e’longa joylashtirildi.
1. Qiziqish bildirish uchun so‘rov formasi;
2. Loyiha konsepsiyasi;
3. Loyiha haqida ma’lumot;
Tenderda ishtirok etish istagi bo‘lgan tomonlar o‘zlarining qiziqish uchun so‘rovlarini 2022 yil 26 dekabr kuni, Toshkent vaqti bilan soat 18:00 ga qadar Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qo‘mitasiga topshirishlari lozim.

The State Committee for Ecology and Environmental Protection of the Republic of Uzbekistan collects, transports, sorts and recycles household waste in Dustlik district of Jizzakh region (2-lot) announcement for expressing interest in the project of implementation of performance services on the basis of public-private partnership.
The concept of the project on the management of cluster services of household waste collection, removal, sorting and processing on the basis of public-private partnership was approved. Notification of the public-private partnership project concept approved in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan “On Public-Private Partnership” by the potential state partner (the State Committee for Ecology and Environmental Protection of the Republic of Uzbekistan) and the authorized state body (the Public-Private Partnership Development Agency) In order to do so, an announcement was placed on its official website within forty-five calendar days.
Parties wishing to participate in the tender should submit their requests for interest to the State Committee for Ecology and Environmental Protection by December 26, 2022, at 18:00 Tashkent time.
Bids will be rejected if the approved Request for Expression of Interest form and documents (reports) are not submitted in full and on time.