TALABALAR TURAR JOYLARINI DAVLAT-XUSUSIY SHERIKLIK ASOSIDA BARPO ETISH BO‘YICHA AMALGA OSHIRILAYOTGAN LOYIHALAR TO‘G‘RISIDA MA’LUMOT
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2021 yil 9 sentabrdagi “Respublika oliy ta’lim muassasalarida talabalarni turar joy bilan qamrab olish darajasini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 563-sonli qaroriga asosan 2022-2025 yillarda oliy ta’lim muassasalarining talabalari uchun davlat-xususiy sheriklik asosida 228 ta 91 200 o‘rinli talabalar turar joylarini barpo etish belgilangan.
Mazkur qarorga muvofiq, 2022 yilda 18 800 o‘rinli 47 ta talabalar turar joylari davlat-xususiy sheriklik asosida barpo etiladi.
2022 yilning 1 avgust holatiga umumiy quvvati 18 512 o‘rinli 1043,9 mlrd.so‘mlik 39 ta loyiha ustida ishlar olib borildi, shundan 12 ta (5150 o‘rinli 281,7 mlrd.so‘mlik) loyihaning bitimi rasmiylashtirildi, 5 ta (1900 o‘rinli 109,4 mlrd.so‘mlik) loyiha bo‘yicha bitim rasmiylashtirish bosqichida, 10 ta (6200 o‘rinli 383,4 mlrd.so‘mlik) loyiha bo‘yicha tender e’lon qilindi, 7 ta (2800 o‘rinli 168,0 mlrd. so‘mlik) loyiha bo‘yicha davlat tashabbusi bildirilib belgilangan tartib tender e’lonlari berildi, 5 ta (2462 o‘rinli 101,5 mlrd. so‘mlik) loyiha ustida ish olib borilmoqda.
2 Responses
1. Talabalar uchun turar joy izohi:
Assalom alekum men xam uz mahallada davlat sheriklik asosida talabalar uchun turar joy qurmoqchi edim kimga murojat qilishim kerak
• admin izohi:
Assalomu alaykum! Ushbu masala yuzasidan Siz O’zbekiston Respublikasi Oliy va o’rta maxsus ta’lim vazirligining Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish bo’limi boshlig’i Yusupov Doniyor mas’ul mutaxassisi Abdurahimov Farxod (71 207-17-38) hamda Moliya vazirligi huzuridagi Davlat-xususiy sheriklikni rivojlantirish Agentligining Ta’lim, madaniyat, turizm va sport sohalari bo’yicha DXSh loyihalarini tahlil qilish bo’limi boshlig’i Duvlanov Anvar mas’ul mutaxassislari Hursanov Abduvohid, Umarov Farhod (71 203-03-07 (708)) ga murojaat qilishingiz mumkin.

INFORMATION ON ONGOING PROJECTS FOR THE CONSTRUCTION OF STUDENT DORMITORIES ON THE BASIS OF PUBLIC-PRIVATE PARTNERSHIP
According to the Decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan “On measures to improve the living standards of students in higher educational institutions of the Republic” No. 563 dated September 9, 228 student dormitories for 91,200 places for students of universities and institutes will be built in 2022-2025 on the basis of public-private partnership (PPP).
According to the Decree, 47 student dormitories with the capacity of 18,800 places will be built in 2022 on the basis of PPP.
As of August 1, 2022, work on implementation of 39 projects with a total capacity of 18,512 places in the amount of 1,043.9 billion soums UZS is underway, of which 12 were signed (5,150 places in the amount of 281.7 billion UZS); 5 projects are on the eve of signing the agreement (1,900 places in the amount of 109.4 billion UZS); Tender was announced for 10 projects (6200 places for the amount of 383.4 billion UZS), Tenders of 7 projects were announced under public initiative (2,800 places, 168.0 billion UZS); as well as 5 projects are under development (2462 places, 101.5 billion UZS).